Барбекю, якщо перекласти дослівно, означає «варварське». Ще в ті часи, коли люди харчувалися мамонтятиною, вже користувалися методом барбекю, звісно, не знаючи цього красивого слова. Льодовиковий період вніс свої корективи, і людство перейшло на інші види м'яса, проте спосіб приготування його залишився незмінним — запікали на вогні, з'їдали ще гарячим, з приємним запахом диму.
Через віки нащадки первісних людей раптом вирішили долучитися до кулінарних першоджерел і повернулися до примітивного способу приготування їжі, правда, додавши до нього новітні «навороти» у вигляді пристроїв для запікання м'яса. На сьогодні таких пристроїв термічної обробки тваринної плоті на свіжому повітрі неймовірна кількість — від саморобних зварних конструкцій до сліпучої дорогої імпортної розкоші. Барбекю часто обходиться без вертела, в деяких конструкціях його заміняє друга решітка, якою м'ясо притискають до першої і в такому вигляді перевертають, щоб обсмажити другий бік. На Заході м'ясо переважно маринують у кетчупі з посіченою цибулею, а не в оцті чи вині, як у нас. Проте рецептів маринадів теж багато, до кожного продукту — свій. Телячий ошийок, баранячі реберця чи лопатки, свиняче стегенце, язики — усе це якнайкраще підходить для приготування барбекю. Якщо ж прихопити із собою відповідні кожному продукту вина чи міцніші спиртні напої, різноманітні овочі та фрукти, зелень — свято живота вам забезпечене.
Проте помиляються ті, хто вважає, що барбекю — це винятково м'ясні страви. На грилі можна готувати й птицю, і рибу, й овочі.
Який-небудь зануда скаже: «Ну для чого марудитися з різними причандалами, пхатися невідомо куди, коли можна купити готову курку-гриль і затишно влаштуватися на кухні, а ще краще — біля телевізора». Зануда — так, але ж не ми. Хіба може зрівнятися тісна кухня з лісовою галявиною, берегом річки чи квітучим лугом, а телевізор — із живим спілкуванням з друзями. Поки дівчата накривають «поляну», хлопці розкладають багаття, встановлюють мангал, чаклують над м'ясом. Свіже повітря поволеньки наповнюється спочатку пахощами димку від ватри, а згодом — ароматом свіжопідсмаженого м'яса. Ось воно — смачне життя! Все, далі писати не можу — не встигаю ковтати слинки, а шлункове соковиділення вже йде повним ходом, тому лише запропоную вашій увазі кілька рецептів страв для барбекю.
Курячі стегенця
Інгредієнти: 8 курячих стегенець, по 3 ст. л. насіння кунжуту та борошна, 100 г паніровки, 6 ст. л. тертого сиру, перець, сіль, олія, 2 яйця.
Приготування: стегенця вимити і обсушити. Перемішати паніровку із сиром і кунжутом. Посолити і поперчити борошно. Збити яйця. Обваляти стегенця в борошні, вмокнути в яєчну масу і обваляти в паніровці. Поставити стегенця на 30 хв. у холодильник. Змазати решітку гриля олією і смажити м'ясо 30-40 хв.
Перець із бринзою
Інгредієнти: 8 стручків солодкого перцю, 1 пучок різної зелені, 400 г сиру «Фета» в олії (можна використати звичайну бринзу), перець, сіль.
Приготування: зрізати «кришечку» в перцю, але не відділяти її до кінця. Видалити насіння. Зелень посікти. Сир відкинути на друшляк, потім розім'яти виделкою, перемішати із зеленню і поперчити. Наповнити стручки отриманою масою. Намазати їх олією із сиру і обсмажити на грилі 3-5 хв.
Риба-гриль
Інгредієнти: 4 форелі, сік з одного лимона, сіль, перець, 5 гілочок розмарину, кмину і шавлії, 100 г олії.
Приготування: рибу помити, почистити, полити лимонним соком зовні і всередині, поперчити, посолити. Зелень дрібно посікти і змішати з частиною олії. Нафарширувати рибу зеленню, змазати олією і маринувати 15 хв. Насадити на шампури і обсмажувати на грилі, часто змащуючи олією.
М'ясо з червоним вином
Інгредієнти: 700 г волової вирізки, 1 лимон (нарізати часточками), 1/4 склянки червоного сухого вина, 1 ст. л. гострого томатного соусу, 1 ст. л. томат-пасти, 1 ст. л. гірчиці, 1 ст. л. оцту, 1 ст. л. розмарину, 1 зубчик часнику (вичавити часникодавкою)
Приготування: зготувати маринад, перемішати всі інгредієнти. Вирізку поклати в миску і залити маринадом. Поставити в холодильник на годину. Вийняти м'ясо з маринаду, покласти на гриль і смажити до готовності. Один раз перевернути. Тонко нарізати м'ясо і подавати з часточками лимона.