Якщо водій відмовиться платити за паркування авто на стоянці, його чекає штраф у 136—204 гривні, а якщо припаркується у місцях для інвалідів, повинен буде викласти 255—360 гривень. Платити доведеться при в’їзді на стоянку і бажано за весь час, який автомобіль займатиме парковочне місце. Навіть якщо автомобіль стоятиме 10—15 хвилин, платити доведеться за годину. Саме такі зміни у діюче законодавство пропонує внести Кабінет Міністрів.
Пропоновані зміни мають суттєво розширити повноваження даішників та працівників парковки. Їм дозволять блокувати колеса, евакуювати на штрафмайданчик автомобіль неплатників, а також тих, хто припаркує авто неправильно. До речі, доба простою автомобіля на штрафному майданчику коштує не менше 100 гривень.
Водночас власників парковок пропонують штрафувати за відсутність паркоматів на 510—680 гривень. Якщо ж протягом року обладнання так і не буде встановлено, ця сума зросте до 1,7 тис. гривень.
Голова громадської організації «Комітет прямої дії» Дмитро Гнап припускає, що водії протестуватимуть проти нових жорстких правил. «Головна причина — неадекватна вартість паркування, а також непрозорість розподілу коштів, які сплачують автомобілісти. Посудіть самі: з суми, сплаченої за стоянку, місту йде лише 17 копійок, а решта — паркувальній службі», — розмірковує пан Гнап. Він переконаний: для того, щоб водії більш охоче платили за паркування, їм не треба погрожувати штрафами, краще пояснити, на які потреби йдуть ці кошти.
Нагадаємо, у квітні 2010 року Київський окружний адмінсуд заборонив паркувальникам користуватися блокіраторами коліс. А через два роки — у квітні 2012–го — уряд розпорядився перевести плату за стоянку для автомобілів у безготівкову форму. Водії це зрозуміли однозначно: якщо паркувального автомата немає на стоянці, то вона встановлена з порушенням і платити за неї необов’язково. Крім того, в українському законодавстві поки не було положення, яке б передбачало штраф за відмову платити за паркування. Саме цю «прогалину» уряд Азарова вирішив заповнити.
ТІЛЬКИ ЦИФРИ
Зараз у Києві функціонує 87 паркоматів, 30 з яких з’явилися на початку 2013 року. До кінця року столична влада має намір встановити ще 150 паркоматів. При цьому офіційно у столиці існує 24 тисячі паркувальних місць. А, згідно з чинним законодавством, має бути не менше 10 відсотків від населення міста, тобто 300 тисяч місць.