Державна служба статистики (Держстат) оприлюднила невтішні дані, згідно з якими борг iз заробітної плати невпинно зростає. Так, станом на 1 лютого заборгованість перевищила мільярд гривень, а вже через місяць зросла майже на 100 млн., або на 9,6 відсотка, сягнувши 1,1 млрд. грн. Найбільша заборгованість у Донецькій (252,9 млн. грн.) і Харківській (97,5 млн. грн.) областях. На третьому місці — Київ із заборгованістю у 85,7 млн. грн. Найменша заборгованість зафіксована у Чернівецькій (125 тис. грн.), Рівненській (1,3 млн. грн.) та Волинській (4,2 млн. грн.) областях.
Економічно активні підприємства винні людям зарплати на 6,8 млн. грн., підприємства–банкрути — 439,5 млн. грн., економічно неактивні — 62,2 млн. грн. «Якщо працівники не отримують заробітної плати, вони звертаються до директора підприємства, той киває на профільне міністерство, а міністерство, як правило, пояснює борги бюджетними проблемами, — розповідає «УМ» член профспілки «Захист праці» Євген Чепелянський. — Проте, коли профспілки починають контролювати ситуацію, гроші знаходяться».
Водночас експерт «Центру Разумкова» Павло Розенко звертає увагу, що, у порівнянні з минулим роком, ситуація з виплатою заробітної плати значно критичніша. «Якщо на кінець 2012 року держава була винна працівникам близько 800 млн. грн., то на 1 березня — вже більше мільярда. За останні три місяці заборгованість зросла на 25 відсотків. Небезпечним є те, що найбільшим боржником iз заробітної плати є уряд. Згідно з нашими даними, заборгованість у сфері сільського господарства зросла на 19 відсотків, у соціальній сфері — на 20 відсотків, у системі охорони здоров’я — на 43 відсотки, а в секторі державного транспорту — аж на 137 відсотків!» — додає у коментарі «УМ» Павло Розенко.