Учора під стінами посольства Кіпру зібралися захисники Гостинного двору. Мітинг відбувся на знак протесту проти дій кіпрських інвесторів, які «знищують історико–культурну спадщину українців». Люди вимагали розкрити реальних власників кіпрської компанії, яка намагається під виглядом реставрації перебудувати пам’ятку архітектури. Рiч у тiм, що, попри те, що власником Гостинного двору є держава в особі Фонду держмайна, це майно віддано в оренду публічному акціонерному товариству «Укрреставрація», а, за даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку, наприкiнцi 2012 року 91% акцій «Укрреставрації» належали кіпрській компанії «Афiдреко Холдинг Лiмiтед». «У свою чергу, станом на 10 березня поточного року компанія належить двом іншим — HEICO VENTURES LIMITED та SUZEL ENTERPRISES LIMITED», — стверджує громадський діяч Ігор Луценко.
Звернення з проханням повідомити, хто ж справжній власник кіпрської компанії, котра нищить Гостинний двір, в посольство передати так і не вдалося: хоча акція протесту відбувалася у прийомні години, в амбасаді двері були зачинені.
А тим часом учора вiдбулося чергове судове засідання у справі Гостинного двору. Суддя відхилила клопотання захисників пам’ятки провести виїзне засідання на дому у 86–річної Валентини Шевченко, яка була головним архітектором відновлення Двору за первинним проектом. «Під час попередніх слухань суддя сам запропонував провести таке виїзне засідання, а нині чомусь відмовили, — коментує для «УМ» позивач до Кабінету Міністрів Вадим Торопов. — Також ми подали клопотання про будівельні експертизи, які б довели, що Двір — це архітектурна пам’ятка, як замойське Старе Місто в Польщі, яке нещодавно відбудували з нуля».
Активісти вже залучали незалежних експертів, але Феміда вимагає державної експертизи.
Наступне засідання суду відбудеться 3 квітня.