За визнання румунської мови регіональною проголосували депутати Магали, Буди та Прута (Новоселицький район) і Остриці (Герцаївський район). Їх підтримали і селяни, 98 відсотків з яких удома спілкуються саме румунською.
Про румунську мову як регіональну в цих селах заговорили ще в жовтні минулого року, коли 32 депутати Магалянської сільради проголосували за введення двомовності. Після цього вирішили порадитися з сiльчанами, і 10 березня цього року організували збори, на яких понад 700 мешканців погодилися з «мовною» пропозицією. Сільський голова Магали Олена Нандиш стверджує, що це рішення фактично нічого не змінює, «адже в побуті всі спілкуються румунською».
Як відомо, 20 відсотків мешканців Буковини — румуномовні. Нині румунську як другу офіційну в Чернівецькій області вже ввели більше десяти населених пунктів. Лише в Герцаївському районі таке рішення підтримали всі сільради, а це територія з населенням понад 30 тисяч мешканців.
На цьому тлі виглядають принаймні неетичними розмови про утиски румуномовних на Буковині. Адже лише в Чернівецькій області сьогодні функціонують 86 шкіл iз румунською мовою навчання, а також філологічний факультет румунської мови в Чернівецькому національному університеті ім. Федьковича. Натомість у Румунії діє лише одна школа з одним україномовним класом.