Восьме березня — традиційний день, коли кожна жінка мріє про те, що їй піднесуть каву в ліжко і запросять за стіл, де все зготоване не її руками. Що буде через день у кожної читачки «Смачного життя» — не знаємо. Втiм сьогодні тільки для вас свої рецепти святкових страв презентує харизматичний шеф–кухар Арам Мнацаканов, ведучий проектів каналу «1+1» «Пекельна кухня» та «На ножах» і власник ресторанів, який дуже любить італійську кухню.
Салат «Капрезе буфала» — вишукана простота. Для приготування потрібно: 200 г помідорів, 120 г моцарели, 10 г оцту «Бальзаміко», 7 г оливкової олії, 4 г базиліка, за смаком чорний мелений перець і сіль. Нарізаємо помідори і сир, рвемо базилік. Заправляємо олією, оцтом, приправляємо сіллю–перцем. Здатність вдало приготувати «капрезе буфала» — страву, основні інгредієнти якої моцарела ді буфала і помідори, «пекельний» шеф–кухар порівнює з умінням чисто заспівати одну ноту, коли виконавець не ховається за трелі.
Небагато часу треба і для приготування спагеті з морепродуктами. Втiм для цієї страви потрібен досить великий список інгредієнтів: 100 г спагеті (зрозуміло, італійських, iз твердих сортів пшениці), 115 г помідорів чері, 280 г свіжоморожених очищених кальмарів, 100 г мідій, 65 г тигрових креветок, 100 г рибного бульйону, 50 г оливкової олії, 10 г петрушки, 10 г базиліка, 5 г часнику, 3 г гострого перцю. Спочатку швидко обсмажуємо на олії креветки з мідіями. (На порцію — 5 мідій і 3 креветки). Додаємо на сковорідку часник і подрібнену петрушку. Одночасно тушкуємо кальмари, помідори чері і базилік; перчимо. Спагеті не доварюємо, відкидаємо на друшляк, поєднуємо пасту з соусом, збризкуємо олією і рибним бульйоном. «І тут починається найцікавіше, — каже Арам Мнацаканов. — Усе, що маємо, переміщуємо зі сковороди на пергамент. Закриваємо, закупорюємо і відправляємо на 3–4 хвилини у піч–духовку, розігріту до 200 градусів». Подаємо, як звичайно, на порційних тарілках.
Багатьом представницям прекрасної половини дуже подобається піца. Щоб зготувати «Маргариту», потрібно 225 г тіста для піци, 160 г спеціальної моцарели та 120 г спеціального соусу для піци, 3 г базиліка. (Щоб власноруч зробити соус для піци, потрібно 890 г консервованих томатів, 60 мл оливкової олії, 11 г орегано, 9 г спецій, 9 г солі). «Як правило, дуже рідко точно відомо, коли з’явилася та чи інша страва, — каже ведучий «Пекельної кухні». — Історія піци «Маргарита» розпочалася в 1889 році, коли тодішній королеві Італії Маргариті Савойській подали «кругляш» кольорів національного прапора: червоний, білий, зелений. Відтоді й готують цю піцу по всьому світу». Отже, круг тіста спочатку змащуємо томатним соусом (протираємо помідори, додаємо олію, сіль, перець, орегано). Потім розкладаємо моцарелу і базилік. (Спеціальна моцарела для піци — це невеликі «палиці» сиру). Дуже важливо для «правильної» піци — температура випікання. Хоча б градусів 310. На крайній випадок — хоча б 250. Зрозуміло, у домашніх умовах, особливо у міських квартирах, на дровах спекти піцу складно. В такому випадку доречними будуть тефлонові дека. Випікати «Маргариту» слід 5 хвилин.
Наостанок — італійський десерт «Тірамісу». На 10 порцій потрібно: 10 жовтків курячих яєць, 500 г печива «Савоярді», 320 г сиру «Маскарпоне», 150 г кави, 150 г цукрової пудри, 50 г какао, 270 мл кондитерських вершків (або звичайних, 33–відсоткової жирності), 50 мл лікеру «Амарето», 30 г м’яти. Спочатку збиваємо жовтки з цукровою пудрою, допоки не утвориться біла сметаноподібна маса. В окремій посудині збиваємо вершки з маскарпоне й акуратно вводимо до них жовтки з цукровою пудрою, продовжуємо збивати вінчиком. Швидко заварюємо каву, вливаємо в неї лікер. Беремо форми, обмащуємо їх зсередини зробленим кремом. Потім у не дуже гарячій каві по одному змочуємо «Савоярді» (печиво можна купити у супермаркетах) і викладаємо у формочки. Зверху покриваємо кремом. Таких прошарків має бути по два. Верхній шар присипаємо какао і прикрашаємо листочками м’яти. Не зашкодить і шоколадний крем, який можна приготувати власноруч, а ще простіше — купити.
Гарного свята кожного дня!
Валентина ГРИГОРЕНКО