Ще одна новина про Андрія Веревського. Відучора вже екс–депутат від Партії регіонів увійшов до списку найбагатших людей планети. Згідно з оприлюдненими вчора списками, що їх укладає щороку журнал «Форбс», Веревський зі своїм мільярдним статком зайняв 1342–гу позицію у рейтингу товстосумів. Співвласник зернового холдингу «Кернел Трейд» став десятим українцем у «форбсівському» реєстрі.
«Обойма» найбагатших українців не набагато змінилася порівняно з минулорічним рейтингом цього впливового американського ділового видання. Хіба що з переліку багатіїв випав Олександр Ярославський, активи котрого у списку 2012 року коливалися на межі мільярда доларів. Найбагатшим серед українців є, як і десятиліття поспіль, Рінат Ахметов (15,4 млрд. доларів), який увійшов у першу сотню — 47–ме місце. За ним iз великим відривом iдуть Віктор Пінчук (3,8 млрд.; 353–тє місце), Ігор Коломойський (2,4 млрд.; 613–те місце), Вадим Новінський (він отримав українське громадянство, тож змінив російське «маркування» на наше; 1,9 млрд.; 792–ге місце). Також у рейтинг найбагатших світу потрапили Геннадій Боголюбов (1,7 млрд.; 882–ге місце), Юрій Косюк (1,6 млрд.; 931–ше місце); Петро Порошенко (1,6 млрд.; 931–ше місце), Костянтин Жеваго (1,5 млрд.; 974–те місце), Сергій Тiгiпко (1,2 млрд.; 1175–те місце) та вже згаданий Веревський.
Більшість «наших» товстосумів втратили «у вазі» порівняно з минулорічною оцінкою «Форбс» — у середньому по півмільярда доларів. Наприклад, Ахметов та Коломойський «схудли» на 600 мільйонів кожен, Віктор Пінчук — на 400, а Боголюбов — майже на мільярд доларів. Що поробиш, Батьківщина — в кризі. Зате наростили капітали власник «Нашої ряби» і «Миронівського хлібопродукту» Косюк та шоколадний барон Порошенко (відповідно, на 0,3 та 0,6 млрд. порівняно з попереднім роком).
Але чому не вступили в клуб найзаможніших землян члени Сім’ї Президента, які вочевидь не бідніші за, скажімо, Тiгіпка? Відомо, що минулого року Олександр Янукович «розглядався» експертами «Форбс», його статки вони оцінювали приблизно в 900 млн. доларів, але тоді в рейтингу «місця не вистачило». Нині ж список найдовший за всю свою 27–річну історію — він налічує 1426 осіб. Але Януковича–молодшого там немає. Активи певних осіб складні для оцінювання, пояснює ситуацію Володимир Черниченко, доктор економічних наук, вони можуть перебувати у «сірій зоні» або бути записаними на інших осіб і наразі чекати зручного моменту для легалізації. Крім того, українські експерти звертають увагу на те, що в результатi подібних досліджень можуть бути закладені суттєві похибки — у сотні мільйонів доларів. Простіше кажучи, хтось із корупціонерів є значно багатшим за, наприклад, Порошенка, але його статки складно довести.
Якщо повернутися до списку «Форбс», то дует найбагатших у світі знов незмінний — це мексиканський медіамагнат Карлос Слім, «у гаманці» якого 73 млрд. доларів, та власник «Майкрософт» Білл Гейтс (67 млрд.) Зміни відбулися на третій сходинці рейтингу: натомість Воррена Баффета, який цьогоріч перемістився на четверту позицію, став власник торгової марки «Зара», іспанець Амасіо Ортега. Загальні висновки, які робить Бі–Бі–Сі, коментуючи інформацію «Форбс», — кількість мільярдерів у світі рекордно зросла, їхню сукупну власність оцінено в 5,4 трлн. доларів (проти 4,6 трлн. минулоріч). Укладачі рейтингу пояснюють це здорожчанням активів.