Тим, хто прагне стежити за своєю фігурою з користю для здоров’я, варто звернути увагу на оливки та маслини. Плоди, у кожному з яких не більше 6 калорій, гармонійно доповнять салати, перші і другі страви або будуть прекрасною закускою. Отже, спробуємо готувати за рецептами, які поширює Федерація виробників оливок та маслин Іспанії — однієї з країн, символом якої вони є.
Соло плодів оливкового дерева
Почнемо зі страви, де оливки — основа. Це будуть гіганти гордаль під гірчичним соусом. Знадобиться: 150 г оливок сорту гордаль, 2 зубчики часнику, чайна ложка гірчиці, кілька крапель оцту, дрiбка солі, чорного перцю, 1–2 чайні ложки оливкової олії. Спочатку робимо соус: змішуємо у блендері часник, гірчицю, оцет, сіль, чорний перець та оливкову олію; і залишаємо його настоюватися півгодини. Потім поливаємо оливки гірчичним соусом і несемо до столу.
Ще один варіант вишуканої закуски — маслини в гострому маринаді. Для її приготування потрібно: 150 г маслин, кілька гілочок базиліку (або дрiбка сухого), 50 г моцарели, помідор; мелений перець чилі на кінчику ножа (або половина невеликого стручка без насіння), 2 столові ложки оливкової олії. Спочатку робимо маринад iз дрібних кубиків моцарели, потертого помідора без шкірки і зерняток, базиліку, оливкової олії і перцю. Поливаємо сумішшю маслини, посипаємо базиліком — і подаємо.
Фаршируємо яйця і картоплю
Трохи більше клопоту, щоб приготувати варені яйця з тартаром із зелених або чорних оливок. Утім беріться за справу — не пожалкуєте. Зваріть 4 яйця у підсоленій воді з кількома краплями оцту. Дрібно наріжте 6 зелених або чорних оливок, за смаком приправте їх чорним меленим перцем і додайте 2 чайні ложки оливкової олії. Невеликий шматочок білого хліба поріжте на кубики, швиденько обсмажте їх до золотавого кольору на сковорідці без додавання олії, а потім подрібніть у блендері. Поєднайте оливки і скроплені оцтом крихти хліба — матимете тар–тар. За правилами, подавати цю страву треба у чашечках для яєць або в невисоких скляночках, акуратно знявши з яєць верхівку, вийнявши жовток і наповнивши утворену порожнину тар–таром. Хоча можна зробити і простіше: почистити яйця повністю, розрізати на половинки, вийняти жовтки, а замість них вкласти оливково–хлібну суміш. У будь–якому випадку зверху яйця слід притрусити подрібненою зеленою цибулею.
Нафарширувати оливками можна не лише яйця, а й картоплю. На компанію з чотирьох чоловік беріть кiлограм середніх бульб; 130 г маслин, невелику цибулину, 50 г розтопленого вершкового масла, 5 столових ложок сметани, сіль, перець, петрушку; якщо є, не завадить 50 г червоної ікри. Спочатку треба почистити картоплю, покласти її у термостійку посудину для духовки, на 1 см від дна залити водою, накрити кришкою і поставити в попередньо розігріту до 200 градусів пічку. Хвилин через 25–35 із запечених бульб, які трохи охолонуть, ложкою треба вийняти м’якоть, щоб вийшли кошики чи човники. Наступний крок — змішування м’якоті картоплі з маслом, дрібно нарізаними маслинами, цибулею та петрушкою. Приправивши масу сметаною, сіллю і перцем, розкладаємо її у картопляні формочки. Зверху прикрашаємо кружечками маслин і петрушкою, якщо є — червоною ікрою.
Основна страва
Як основну страву пропонуємо зготувати качину грудку з оливками. Потрібно: 2 качині грудки; 5 оливок сорту гордаль; 3 цибулини; склянка вина «Мускатель»; сіль і перець за смаком. Спочатку зробіть неглибокі надрізи квадратами на качиній грудці, щоб вони краще прожарювалися. Приправте м’ясо за смаком сіллю та перцем і підсмажуйте на сковороді з невеликою кількістю масла до коричневого кольору (всередині грудки повинні залишатися рожевими). Відкладіть. Наріжте цибулю кільцями чи півкільцями і підсмажте до золотавого кольору у сковороді, де готували грудки. Потім додайте вино та четвертинки оливок і тушкуйте до готовності ще 2–3 хвилини. Насамкінець наріжте грудки шматочками і подавайте на з оливок та цибулі.
Якщо віддаєте перевагу рибним стравам, готуйте хек у фритюрі з оливками. Беремо 4 філе риби, 12–15 оливок без кісточок, 2 яйця, панірувальні сухарі, рослинну олію, сіль. Ріжемо філе на шматки середніх розмірів, оливки подрібнюємо (можна перебити у блендері, щоб утворилася не каша, а дрібні часточки), яйця збиваємо виделкою. Потім змішуємо панірувальні сухарі й оливки. Кожен шматочок риби занурюємо спочатку в яйце, а потім обкачуємо у сухарно–оливковій суміші і смажимо у великій кількості олії.
Смачного!
Солянка з оливками
Для приготування потрібно 250 г м’яса (смачніше, коли це буде телятина і пісна свинина), 100–150 г вареної ковбаси чи сосисок, цибулина, морквина, половина невеликої білокачанної капустини, 1–2 картоплини, по 50 г солоних огірків та оливок, ложка томатної пасти. Спочатку з м’яса варимо бульйон. Тим часом пасеруємо на сковороді ріпчасту цибулю, моркву, потім додаємо солоні огірки, порізані сосиски чи ковбасу і томатну пасту. Потім, десь через хвилин 25–30, м’ясо виймаємо, ріжемо на шматочки і знову повертаємо у каструлю. Кладемо в окріп порізану соломкою картоплю, через 4–5 хвилин — нашатковану капусту; ще хвилин через 5 — пасеровані овочі. Насамкінець додаємо оливки, приправляємо духмяним перцем, вкидаємо кілька горошин чорного перцю, невеликий лавровий листок. Сметану і шматочок лимона кладемо в кожну порцiю солянки, коли страву подаємо до столу.