Робітники Харківського приладобудівного заводу імені Т. Шевченка, які вже не раз проводили акції протесту, погрожують черговим страйком. Для їхнього гніву є одразу дві причини: величезний борг iз зарплати (кожному тут винні щонайменше по 20—30 тисяч гривень) і відсутність роботи, через що всіх відправили додому до 18 березня.
Останній раз «шевченківцям» заплатили в грудні минулого року приблизно по тисячі гривень. Була надія, що за виконану роботу з підприємством розрахується завод імені Малишева, продавши чергову партію свого майна. Але з торгами щось не склалося, і робітники обох машинобудівних гігантів залишилися без зарплати.
У те, що великi харківські підприємства можна врятувати в такий спосіб, здається, більше не вірять і обласні чиновники. «Без центральних органів управління це дуже проблематично, — заявив заступник голови облдержадміністрації Андрій Моченков. — Ми і не розраховували, що за рахунок реалізації майна, за рахунок виконання контрактів можна подолати кризу. Основне завдання — вийти на ефективну, спокійну роботу і зробити підприємства економічно активними».
Та, схоже, і тут тенденції невтішні. Днями Київський науково–дослідний інститут «Гіпроград» презентував у місті проект змін до генерального плану Харкова, в якому пропонує забудувати території колишніх промислових підприємств житловими будинками. Десять років тому, коли, власне, генплан затверджували, нові багатоповерхівки хотіли зводити на місці приватного сектору. Але часи змінилися, і харків’ян більше не ваблять сучасні висотки. Та й коштів на відселення приватників немає.
Також у місті шаленими темпами звільняються величезні площі, де раніше диміли заводські труби. Тому кияни запропонували відвести під житло 45 гектарів Іванівської промислової зони і 23 гектари території колишнього заводу «Серп і молот». Під цю ж роздачу потрапив і тренувальний полігон Національного аерокосмічного університету, більш відомого як ХАІ.