Король Саудівської Аравії Абдалла ІІ ще минулого року вперше за всю історію країни видав указ про 20–відсоткову квоту для жінок у місцевій Консультативній раді (Шурі), до якої загалом входить 150 осіб. Минулого місяця 30 відібраних кандидаток, більша частина з яких має наукові звання, були приведені до присяги й офіційно зайняли державні посади. Шура — це законодавчий орган влади, який репрезентує інтереси мусульманської спільноти і має право давати поради керівництву країни.
Згідно з ісламськими традиціями, при ухваленні важливих рішень правитель королівства повинен обов’язково проконсультуватися з Шурою. Саудівська Аравія відома своєю ультраконсервативною інтерпретацією законів шаріату, недемократичним управлінням, недотриманням прав людини та непослідовністю в судових рішеннях. Десять відсотків від свого ВВП королівство виділяє на озброєння та оборону — це другий показник у світі. При цьому Саудівська Аравія посідає 129–те місце за показником «гендерна рівність» серед 134 країн, в яких проводилося дослідження Всесвітнього економічного форуму «Глобальний гендерний розрив. Звіт за 2010 рік». У патріархальному королівстві 30 відсотків жінок — безробітні. Що й не дивно, адже в Саудівській Аравії жінкам заборонено виходити на вулицю без супроводу чоловіка–родича або старшої жінки, керувати автомобілем, відкривати рахунок у банку, подорожувати тощо.
Нещодавно з’явився ще один засіб контролю жінок: мобільний сервіс, який попереджає чоловіка за допомогою СМС–повідомлень, якщо дружина намагається виїхати за кордон. Жінок в Саудівській Аравії вважають громадянами другого сорту. Частковий дозвіл брати участь у виборах вони отримають лише після 2015 року.
Хоча правляча королівська родина Саудівської Аравії є однією з найавторитарніших у світі і не терпить жодних проявів інакодумства та непослуху, «революційний» крок Абдалли ІІ розлютив консервативне духовенство ісламської монархії. Ісламські релігійні діячі зазначають, що реформи, покликані полегшити працевлаштування жінок, зокрема надання їм місць у раді Шури, суперечать законам шаріату. Впродовж місяця роботи жінок у цьому органі вже сталося кілька інцидентів і назрів тихий бунт серед чоловіків, які не звикли працювати поряд із представницями слабкої статі.