Ідеться про теплохід «Ленін», який пішов на дно неподалік мису Сарич у 1941 році, та затоплений у 1919–му біля севастопольських берегів підводний човен «Скат» імператорського флоту Росії. Третій підводний об’єкт, який теж може стати доступним для любителів підводного туризму, — античне місто Акра, котре, як відомо археологам, віками поглинала і досі продовжує поглинати морська стихія в районі Керченского півострова. Про такі цілком імовірні цікавинки кримського відпочинку розповів на робочій нараді в республіканському комітеті АР Крим з охорони культурної спадщини директор Чорноморського центру підводних досліджень Сергій Воронов.
«Акру, — уточнив для «УМ» пан Воронов, — ми спробуємо відкрити цього літа. І зорієнтувати місцеві і зарубіжні дайвінг–центри для прокладання туристичних маршрутів саме туди. Річ у тім, що в напівзатопленому місті Акра постійно працюють археологічні експедиції. І вони, певен, при проведенні підводних розкопок будуть зацікавленні в отриманні практичної допомоги навіть з боку дайверів–любителів. А глибини там не суттєві — до чотирьох метрів, що цілком під силу підготовленим аматорам».
А от щодо занурень до теплохода «Ленін» і човна «Скат», себто на глибину 76—96 метрів, то це, за словами Сергія Воронова, — перспектива найближчих років. Утiм цьогоріч це можуть реально зробити лише професійні дайвери (а таких в Україні трохи більше десяти), що мають на таке глибоководне занурення спеціальні сертифікати. Директор Чорноморського центру сподівається також на інтерес їхніх колег із дальнього зарубіжжя.
До речі, за два місяці офіційного функціонування установа під керівництвом Воронова відкрила біля кримських берегів близько двадцяти об’єктів, які можуть претендувати на статус підводного музею.