Селяни впевнені: якщо Мінприроди не дозволить відстріл вовкособак, невдовзі мiсцевi мешканцi самі стануть жертвами хижаків. Щодня люди знаходять на подвір’ях обгризені кістки собак та корів. «На моїх очах вовк розірвав величезну кавказьку вівчарку, — пригадує жителька села Покровка Леся Хомутянська. — Я ледве встигла заскочити в будинок. Родина шокована, адже наша хата розташована не на околиці, а в самому центрі села». Скарги мешканцiв довколишнiх сiл не діють: екологи стверджують, що хижаки проживають у заповідній зоні, тому відстріл уже чотири роки заборонено. «Я нарахував три зграї — до 26 вовкособак, — розповів «УМ» дільничний інспектор відділення парку «Білобережжя Святослава» В’ячеслав Твердовський. — Тоді як за нормами їх має бути не більше 2–3 особин».
За словами фахівців Миколаївської прокуратури з нагляду за дотриманням законодавства у природоохоронній сфері, на Кінбурнській косі проживає так званий гібридний вид хижака — вовкособаки. На відміну від чистокровних вовків, вони не бояться людей і сміливо заходять у двір у пошуках їжі. Також вони агресивнiшi за вовкiв.
Вихiд iз ситуацiї — порушити норму природоохоронного законодавства i таки провести вiдстрiл хижакiв. До цього схиляється i нaчaльник управління лісового та мисливського господарств у Миколаївський області Пeтpо Пaлaмapюк. «Ми з’ясували, що вoвкособаки живуть на косі не постійно, а час від часу заходять iз Херсонської області. Тому назріла необхідність вpeгyлювати чисельність», — каже вiн. За словами чиновника, готуються необхідні документи, які буде передано в Міністерство екології та природних ресурсів.