Як повідомляє прес–служба партії УДАР, на вчорашнє засідання Київради, де мали розглядати столичний бюджет на поточний рік, їхніх депутатів не пустили також. Охорона не пустила журналістів та громадських активістів без жодних пояснень. У сесійній залі переважно знаходилися депутати від провладної більшості.
«Відбулося рейдерське захоплення будівлі Київради Галиною Герегою і провладною більшістю. Вони перешкоджають діяльності народних депутатів і депутатів від УДАРу. Ми викликали міліцію і будемо звертатися до прокуратури з приводу перешкоджання діяльності народним депутатам», — розповів депутат Київради від УДАРу Олексій Давиденко.
Секретар фракції Ганна Старостенко також розповіла журналістам, що жоден депутат від УДАРу не зміг потрапити до сесійної зали зранку. «Наше головне завдання — захищати інтереси киян. Ми прийшли сюди працювати, відстоювати інтереси людей, зокрема і тих, які протестували сьогодні під стінами Київради. Але депутати, які прийшли підтримати громадськість, не змогли потрапити до сесійної зали. Фактично був здійснений злочин — перешкоджання діяльності як депутатам місцевої ради, так і народним депутатам. УДАР викликав міліцію, але вона не прибула», — розповіла Ганна Старостенко.
Загострення конфлікту не змусило себе чекати. Народні обранці разом iз громадськими активістами, які мітингували під стінами державної установи, пішли на справжній штурм будівлі. Учасники прориву вимагали зробити засідання Київради відкритими і забезпечити на них вільний доступ киян. Люди спочатку бігали навколо КМДА, шукаючи вільний вхід. Коли частина мітингувальників прорвалася всередину, вони відкрили центральний вхід для інших. Відтак люди зайняли колонну залу Київради. Як розповів «УМ» активіст Ігор Луценко, незважаючи на повідомлення деяких ЗМІ, ніхто двері не виламував. «Це все брехня. Активісти разом iз депутатами силою прорвалися всередину будівлі. Але двері ми не ламали».
Згодом народні депутати від «Свободи» Андрій Іллєнко та Ігор Мірошниченко прийшли в кабінет голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова для проведення переговорів про відкритість роботи Київради та загалом дій міської влади Києва. «Попов пообіцяв частково відкрити вхід до Київради для громади та сприяти вирішенню питання Гостинного двору, — розповів «УМ» пан Мірошниченко. — Фактично, це нічого нам не дає, бо не вдалося дійти згоди щодо відкритості роботи Київради. Але відстоюватимемо інтереси киян до кінця».
Унаслідок усіх цих подій засідання Київради не відбулося, секретар Київради Галина Герега заявила, що сесію перенесено на п’ятницю.
Після цього громадські активісти розійшлися. Але сьогодні вони знову будуть під стінами КМДА і вимагатимуть відкритого засідання. «Люди тут сидітимуть до тих пір, поки всі засідання столичного уряду не будуть прозорими», — запевнив Ігор Мірошниченко.