Минулої п’ятниці екс–перший віце–прем’єр–міністр Валерій Хорошковський продав свою частку активів медiа–групи «Інтер» одному з найбагатших підприємців країни Дмитру Фірташу (компанія K.H. Media Limited, що належить Хорошковському, уклала угоду про продаж 100% акцій компанії Inter Media Group Limited компанії GDF Media Limited Дмитра Фірташа). Те, що контроль над основним «Інтером», його супутниковою міжнародною версією «Інтер+» та нішевими каналами Enter Film, НТН, К1, К2, «Мега», «MTV–Україна» і «Піксель» перейде до GDF Media Limited після отримання відповідного дозволу Антимонопольного комітету України, — юристи вважають формальною процедурою. До речі, переговори між Фірташем та Хорошковським про покупку «Інтера» почалися порівняно давно. Опціон на купівлю контрольного пакета акцій у Фірташа з’явився ще на початку 2007–го, після того як він продав групі свої телеканали «Мега» (колишній «Мега–спорт»), К1 та К2.
Структуру власності медiа–групи «Інтер» за півтора місяця до продажу її левової частки розкрив голова правління Ярослав Порохняк. За його словами, з 2006 року канал «Інтер» на 61% належав компанії «Український медiа–проект», яка є 100% «дочкою» компанії Inter Media Group (до її структури входять, крім «Інтера», «Інтер+», Enter Film, НТН, К1, К2, «Мега», «MTV–Україна» і «Піксель»). Ще 29% акцій «Інтера» належать російському «Первому каналу», а 10% — Світлані Плужниковій, удові засновника «Інтера» Ігоря Плужникова. Медiа–імперія «Інтер» — це також інформагенція «Українські новини» і низка компаній продакшну, реклами, маркетингу та дистрибуції.
Валерій Хорошковський ще до парламентських виборів, коли мав статус першого віце–прем’єр–міністра, підтримав об’єктивне висвітлення подій у теленовинах, а вже трохи пізніше не потрапив до складу нового уряду. Тому частина експертів вважає, що Хорошковського змусили продати медiа–активи. До такої думки підводять і розтиражовані прес–службою слова тепер опозиційного до Миколи Азарова екс–урядовця: «За умов, що склалися, я не маю можливості забезпечувати розвиток групи, і саме ці обставини стали моєю головною мотивацією щодо продажу». За інформацією з різних джерел, Валерій Хорошковський iз кінця грудня перебуває за межами України: чи то в Монако, чи у Франції. Водночас «УМ» стало відомо, що люди Валерія Івановича зондують ґрунт для можливої його участі у довиборах у Верховну Раду по Первомайському виборчому округу Харківської області.
Оціночну вартість проданих активів «Інтера» — 2,5 млрд. доларів — експерти вважають завищеною, називаючи реальні цифри у межах від мінімальних 800 млн. доларів до максимальних 1,5 млрд. доларів, які включають і політичні бонуси одного з найрейтинговіших каналів. Завищення вартості угоди може бути доречним для оптимізації податків як iз боку покупця, так і з боку продавця, або якщо хочуть легалізувати доходи. Ще однією причиною для озвучування великої цифри може бути бажання найближчим часом за великі гроші перепродати медiа–активи. Серед ймовірних покупців називають президентську «сім’ю», якій iз наближенням чергових виборів необхідна маніпулятивна телепідтримка, і російські медiа–групи.