Члени профспілок бортпровідників, авіатехніків та пілотів компанії вимагали зупинити її штучне банкрутство, зберегти їхні робочі місця та припинити порушувати трудові права. Одними з головних вимог, переданих Віктору Януковичу, є припинення незаконної реорганізації авіакомпанії «АероСвіт» та масового скорочення кількатисячного штату працівників авіакомпанії. Воно й не дивно, адже пікетували АП в основному ті, хто вже отримав так званий «лист щастя», тобто повідомлення про звільнення. І якщо досвідченим пілотам та інженерам майже напевне десь знайдуть роботу, то молоді спеціалісти готові йти в зовсім інші сфери. «Мабуть, підемо ми «Макдональдз». В Україні інші авіакомпанії не беруть співробітників», — нарікали вони.
Хоча навіть пілоти у розмові з «УМ» не були впевнені у своїй подальшій долі. «За останні роки звільнилися двадцять пілотів з двох сотень. Усі вони поїхали хто в Росію, хто в Китай. Мабуть, і нам доведеться вчинити так само. Хоча нині в Україні відбувається перерозподіл «неба», тож хто знає, може, й тут знайдеться робота», — розмірковували чоловіки. За їхніми словами, багато хто спробував піти в МАУ, але там навіть не сприйняли їх усерйоз: «Їм не цікаві люди, які знають, чого вони варті. Краще набрати людей iз вулиці, які літатимуть «за їжу».
Як пояснив один з організаторів мітингу, голова профспілки бортпровідників Веніамін Тимошенко, люди ще з 2008 року зверталися в усі державні інстанції, але замість спроб зупинити порушення трудового законодавства у відповідь отримували лише звіти, ніби все нормально: «Коли ж ми в 2010 році оголосили голодування, то авіаадміністрація, замість вирішення наших проблем, пішла до суду, аби заборонити нам страйкувати. Думаю, усім зрозуміло, чиї інтереси вона захищала».
Після таких слів не дивно, що у вимогах людей є пункт про легалізацію страйків на транспорті. Інакше як захищати свої інтереси? Також, за словами протестувальників, вони вимагають відставки прокурора Київської області та голови Державіаслужби. І головне, притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у вчиненні злочину, передбаченого ст. 219 Кримінального кодексу — «Доведення до банкрутства». «Якщо наші вимоги не виконають і Президент не втрутиться в ситуацію, ми законними шляхами просто зупинимо авіасполучення в Україні», — пообіцяв насамкінець Веніамін Тимошенко.
Водночас «АероСвіт» закликав профспілку компанії для вирішення структурно–організаційних і соціальних проблем повернутися до діалогу, повідомляє прес–служба компанії.
А тим часом прес–служба прокуратури Київської області поширила повідомлення, що наприкінці грудня 2012 року, на виконання внесеного прокуратурою області подання, авіакомпанія «АероСвіт» виплатила працівникам майже 19 млн. грн. заборгованості з оплати праці за листопад 2012 року.