Аби відстояти свої права, гірники свердловської шахти «Червоний партизан», що на Луганщині, окупували кабінет директора і відмовляються його покинути, поки їхні вимоги не буде виконано. Як заявив голова Незалежної шахтарської профспілки Костянтин Ільченко на своїй сторінці в Facebook: «Свої вимоги ми вручимо тільки власнику Рiнату Ахметову і «губернатору» Володимиру Пристюку. Ми будемо стояти до кінця, просимо всіх чесних громадян нас підтримати».
«Ми зайшли в кабінет директора ще о сьомій ранку. Сам директор, трохи нас полякавши, пішов геть. Але на місцевому радіо одразу поширилася новина, що ми взяли його в заручники. Смішно, та одразу приїхала міліція, стала теж на нас давити, але побачивши, що нічого кримінального немає, зайняли нейтральну позицію», — розповів «УМ» телефоном пан Ільченко.
«Протестанти» вимагають скасувати наказ гендиректора ТОВ ДТЕК «Свердловантрацит» про зміну організаційної структури підприємства від 21 грудня 2012 року, що передбачає скорочення виробництва й масові звільнення. «Нас засмучує, що у профспілці всього 16 чоловік iз трьох тисяч робітників шахти, — каже голова профспілки. — Але більшість гірників готові приєднатися до акції протесту».
Шахтарі також вимагають повернути «тринадцяту» зарплату, визнати робочим час фактичного перебування на роботі в шахті (9—10,5 години), а також поновити на роботі незаконно звільнених працівників. «У разі ігнорування наших вимог ми розумітимемо, що держава Україна, в особі нинішнього політичного режиму, не здатна захистити громадян від свавілля чиновників і злочинців. У цьому випадку, Незалежна профспілка міста Свердловська буде вимушена висунути Президенту Віктору Януковичу політичні вимоги, — йдеться в заяві страйкарів. — Ми також звернемося за підтримкою до ПАРЄ, ОБСЄ, низки інших міжнародних організацій і наполягатимемо на розслідуванні порушень прав людини та трудового законодавства в Україні». А пан Ільченко додає: «Будемо стояти до кінця. Треба буде жити в цьому кабінеті — будемо жити. Адже це для нас питання виживання».
Губернатор області Пристюк у свою чергу терміново створив комісію з врегулювання конфлікту й відправив її на шахту. На жаль, на дзвінки ніхто з керівництва шахти так і не відповів.