Наприкінці минулого року Управління взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Державної податкової служби (ДПС) в Одеській області заявило, що в порядку розгляду заяви громадянина щодо порушення норм чинного податкового законодавства ТОВ «Нова пошта» відкрито кримінальне провадження стосовно «Нової пошти». Повідомлення одразу викликало здивування: як можна на підставі лише однієї заяви громадянина відкрити кримінальну справу проти всього підприємства? Як виявилось, згідно зі ст.94 нового Кримінального Кодексу України, нині слідчі дії запускаються з будь–якої заяви, внесеної до єдиного реєстру досудових розслідувань. У прес–службі ДПС в Одеській області заявили «УМ», що справа наразі розглядається і в найближчий час буде нова інформація. На жаль, сама «Нова пошта» поки не давала коментарів.
Після таких заяв зовсім неоднозначно виглядає той факт, що напередодні Нового року в Луганську слідчі обласного відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС заблокували роботу кількох відділень «Нової пошти» — нібито з метою перевірки на наркотики в посилках. Телеканал ТВі припускає, що до цього причетні члени «донецької сім’ї» або владці, які мають відношення до «Укрпошти» — державного конкурента «Нової пошти».
«Нова пошта», що здійснює доставку вантажів та кореспонденції всією Україною, свою діяльність розпочала ще у 2001 році. Згідно з дослідженнями Української асоціації директ–маркетингу і компанії NSBC, частка цього підприємства на ринку поштової логістики оцінюється в 9,3%, таким чином компанія займає друге місце після національного оператора «Укрпошта». Загальний обсяг ринку оцінюється в 2,45 млрд. грн. на рік. Співзасновником та генеральним директором «Нової пошти» є В’ячеслав Клімов.
ДУМКИ З ПРИВОДУ
Директор фірми «ПростоПрінт» Денис Олейников, має свою точку зору на ситуацію з «Новою поштою». Чоловік розмістив коментар на сторінці у соціальній мережі з наступним текстом: «Наїзд на «Нову пошту» — це реальний шанс прийти із зустрічною перевіркою в кожен інтернет–магазин України. Ось так беруться під «покращувальний» контроль цілі галузі в IT–бізнесі. А ще — персональні дані сотень тисяч інтернет–покупців по всій країні. З адресами, телефонами і навіть власноручними підписами». Нагадаємо, Олейніков свого часу надрукувавши серію футболок «Спасибі жителям Донбасу», згодом був змушений покинути Україну разом iз родиною, побоюючись розправи. Лише місяць тому він отримав політичний притулок у Хорватії.