Усі вихідні вхід на територію об’єкта блокував старий автомобіль ГАЗ. З’ясувалося, що машина належить народному депутату Олександру Бригинцю. Сам він пояснює, що тільки в такий спосіб вдалося нехай тимчасово, але зупинити забудовників Гостинного двору. «Вантажівку як майно народного депутата охороняє міліція і захисники Гостинного двору, — написав пан Бригинець на своїй сторінці у Facebook. — Я згадав, як рейдери, що захопили книгарню «Сяйво», півроку блокували доступ до приміщення двома величезними КрАЗами, і міліція нічого не могла з ними зробити, оскільки автівки були орендовані народним депутатом». Але вже в неділю вранці невідомі особи здійснили напад на автомобіль. «В автомобілі зламали дверцята і спробували завести двигун, — розповів «УМ» пан Бригинець. — Сам факт злочину насторожує. Таке враження, що той невідомий забудовник зовсім втратив відчуття реальності. Дуже хочеться нарешті дізнатися його ім’я». За словами Бригинця, після невдалих спроб зрушити автомобіль iз місця невідомі таки підчепили вантажівку КамАЗом і відсунули авто, розблокувавши вхід. «Немає сумніву, це були найняті забудовниками Гостинного двору люди, але в цьому розбереться міліція та прокуратура, до яких я звернувся», — додає депутат.
А тим часом сьогодні о 13–й біля Міністерства культури відбудеться акція на захист Гостинного двору. «Нагадуємо, що причиною можливої перебудови Гостинного двору під торговельно–офісний центр та руйнування інших історичних пам’яток старого Києва були саме протиправні рішення Мінкульту», — йдеться в анонсі, розповсюдженому в соцiальних мережах. Під час другої частини акції заплановане прикрашання ялинки в Гостинному дворі. Організатори запрошують усіх охочих приєднатися та принести з собою новорічні іграшки.
Громадський активіст Ігор Луценко пояснює «УМ», що акція спрямована на те, щоб змусити чиновників iз Міністерства культури повернути Гостинному двору статус пам’ятки архітектури: «Вимоги прості й зрозумілі: припинити земельні, підготовчі та будь–які будівельні роботи і повністю вивести будівельну техніку і працівників охоронної фірми з території Гостинного двору».
Раніше з’явилася інформація, що Гостинному двору повернули статус пам’ятки архітектури, однак учора це спростував в.о. міністра культури Михайло Кулиняк. «Ніякого розпорядження... я не підписував, бо цей будинок не є пам’яткою. Не можна повернути статусу будівлі, яка не є пам’яткою ні за віком, ні за іншими параметрами», — заявив він у коментарі агентству УНН.
Водночас народний депутат Юрій Одарченко стверджує, що цей статус в будівлі й досі не забрали: «Постанова Кабінету Міністрів, відповідно до якої Гостинний двір виключений із переліку об’єктів архітектурної спадщини, не має юридичних наслідків. Вона містить помилку — в тексті вказано, що зі списку архітектурних пам’яток виключається «будівля Гостинного двору». Водночас у переліку не існує такого об’єкту як «будівля Гостинного двору». Там зазначено — «Пам’ятка Гостинний двір». Таким чином, постанова КМУ виключила неіснуючий пункт переліку, а тому «Гостинний двір» все ще входить до переліку пам’яток архітектури. Ми будемо звертатися до Міністерства юстиції за відповідними роз’ясненнями».
Нагадаємо, комплекс «Гостинний двір» визнаний пам’яткою архітектури з 1979 року. У 2011 році Кабінет Міністрів виключив «будівлю Гостинного двору» з переліку пам’яток.