У Києві можуть перестати виїжджати на виклик бригади швидкої допомоги. Голова Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Лариса Канаровська нагадала, що подібна ситуація була у 1996 році. Тоді карети «швидкої» перекрили Хрещатик. Аналогічна ситуація може виникнути й тепер.
«Рiч у тiм, що в 1996 році працівники «швидкої» вийшли на акцію протесту, бо був ганебно низький рівень заробітної плати, не вистачало коштів на запчастини, пальне. Сьогодні «швидка» перебуває у стані колосальної заборгованості. Сума боргів за комунальні послуги в середньому становить від 180 до 400 тисяч гривень, а подекуди сягає і мільйона гривень», — пояснює ситуацію «УМ» начальник відділу з соціальноекономічних питань Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Віталій Коваль.
— Але найсерйозніше, що постачальникам пального і обслуговування карет швидкої допомоги заборгували більше 3,8 мільйона. Постачальники давали пальне в борг, але попередили, що більше такого не буде. Сьогодні закінчуються останні запаси. Якщо міська влада не сплатить терміново борги, то невідомо, як їздитимуть машини «швидкої». У колективах постійно панують напружені і нервові настрої, оскільки люди не знають, що буде завтра. Тому, якщо єдиний вихід — організація протесту, то, вочевидь, так і буде».
У відповідь на це в КМДА запевнили, що гроші для «швидкої допомоги» знайдуть, однак не уточнили, коли це станеться.