Дивовижна схожість складу квасолі та м’яса, хоча продукти належать до абсолютно різних світів , просто вражає. У квасолі містяться білки, корисні мікроелементи і вітаміни, дуже подібні до тих, які є у м’ясі. Користь для людського організму білка, який міститься у квасолі, навіть більша — бо він легко засвоюється. А ще ця, за відомим віршем, «родичка гарбузова» мiстить нескінченний список усього вкрай необхідного людині: залізо, мідь, фосфор тощо. Якщо людина регулярно споживає страви з квасолi, в її органiзмi навіть відбувається зниження рiвня цукру у крові, бо у бобах міститься інсуліноподобна речовина — аргінін. А ще, коли їси страви з квасолі, нерви стають міцнішими і швидше з організму виводяться шкідливі речовини...
Щоб приготувати паштет iз квасолі, треба склянку варених бобів разом із підсмаженою на олії цибулиною та вареною морквиною пропустити двічі через м’ясорубку, додати меленого перцю чи сушеної зелені, добре вимішати. Якщо зручніше — всі інгредієнти можна подрібнити у блендері, скласти в баночку і намащувати потім таким паштетом хліб до супу чи чаю.
Якщо у вас є відварена квасоля, з неї можна приготувати безліч страв. Вранці добре смакує яєшня з квасолею і домашнім консервованим салатом з огірків і помідорів. На обід можна приготувати квасолю з морквою. На сковорідці спочатку треба спасерувати подрібнену цибулину, додати брусочками порізану морквину і смажити на середньому вогні хвилин 5–7, поки вона не зм’якне. Потім швиденько викласти склянку вареної квасолі, посолити, поперчити, додати 2–3 столові ложки кетчупу чи домашньої аджики, трохи кип’яченої води. Коли все закипить — зняти. (Якщо не поставили собі за мету готувати пісну страву, можете замість кетчупу додати сметану і присмачити страву ще куркумою — тоді вона буде ніжнішою на смак).
Смачно і корисно — тушковані буряки з квасолею. Спочатку треба спасерувати півкружальця цибулини. Потім додати до неї кубиками порізаний варений середній буряк. Збризнути його лимонним соком або оцтом — щоб не втратив колір. Далі додати склянку варених бобів. Підлити трохи овочевого бульйону чи просто окропу, посолити, поперчити і приправити меленим мускатним горіхом та сушеним кропом.
Ще один варіант замінника м’ясної страви — тушкована капуста з квасолею. Спочатку капусту тушкуємо традиційно: тільки свіжу чи упереміш із квашеною, з цибулею та морквою. За кілька хвилин до готовності у посудину викладаємо варену квасолю (одну третину від маси капусти), солимо, перчимо і приправляємо у залежності від смаків меленим мускатним горіхом чи подрібненим волоським або просто сушеним кропом. Якщо вам до вподоби аромат лаврового листка, потримайте його трохи у сковорідці під кришкою і вийміть, щоб страва не набула неприємного гіркуватого присмаку.
Якщо душа бажає салату з квасолі, поєднайте її варену (склянку) з натертою сирою морквиною (40–50 г) і покришеною цибулиною (70 г). Посоліть, заправте 2 чайними ложками фруктового натурального оцту та 3 столовими ложками олії. Замість моркви можна покласти кислувате яблуко (тоді можна або взагалі не додавати оцту, або влити його зовсім трохи).