Гідрометцентр попереджає про погіршення погодних умов на найближчі три дні. Сьогодні по всій території країни очікуються пориви вітру до 15–22 метри за секунду. Крім того, синоптики передбачають сильні снігопади, заметілі, подекуди налипання мокрого снігу, ожеледицю по всій території України, крім півдня та Криму, де позначка термометра поки тримається вище нуля.
Температура повітря у Києві та області найближчі три дні буде близько нуля вдень та мiнус 2–5 уночі, вітер східний 7–10, можливі пориви 15–20 метрів за секунду, налипання мокрого снігу, ожеледиця.
У північних, центральних та східних областях — хмарно, опади у вигляді снігу та мокрого снігу, температура вдень +2 — –2, вночі 2–6 градусів морозу. Вітер 7–12 метрів за секунду зi шквальними поривами.
У південних областях та в Криму денна температура повітря порівняно висока — 5–10 градусів тепла, вночі можливі приморозки –2...+2 градуси. Із 13 грудня денна температура на півдні почне знижуватися до 2–5 градусів тепла.
На заході України та у Карпатах — 2–7 градусів морозу вдень та 5–10 зі знаком «мінус» уночі. Циклон, який несе сильні снігопади, йде в Україну з Європи, тож сьогодні–завтра «замете» східні та центральні області, а 12–13 грудня атмосферний фронт переміститься на схід та південь.
Згідно з довгостроковими прогнозами Гідрометцентру, сильні морози (до мiнус 12–15 вдень та до мiнус 18 уночі) можуть початися після 16—20 грудня. Проте протривають вони не довго, і вже на новорічні свята нас очікує «нелюба» нульова температура. Опадів наприкінці грудня не передбачається.
Народні синоптики прогнозують, що цього року зима триватиме довго. Холодним буде не лише березень, а й травень, а потім настане надзвичайно спекотне літо. Інтенсивне випаровування водних мас може спровокувати появу нових смерчів та ураганів. На щастя, ці природні явища трапляються на території нашої країни вкрай рідко.
А поки що у найближчі дні ДАІ радить водіям бути дуже обережними на дорогах. «Багато водіїв, на жаль, не розуміють, що коли шини потрапляють на замерзлу ділянку дороги, зчеплення автомобіля з трасою відразу знижується в 4–5 разів. За таких умов гальмівний шлях збільшується в кілька разів, і швидка зупинка транспортного засобу практично неможлива. Такі дорожні умови вимагають від водіїв та пішоходів підвищеної уваги до власної безпеки та бездоганного дотримання Правил дорожнього руху», — коментують ситуацію в Державтоінспекції.
ДАІ рекомендує водіям в умовах ожеледиці не робити різких рухів кермом та гальмами. Різке гальмування може призвести до блокування коліс, що, у свою чергу, збільшить гальмівний шлях та зменшить керованість авто. Бажано зберігати сталу невисоку швидкість, уникати обгонів та випереджень на слизькій дорозі. Під час руху з гори ДАІ радить не вижимати зчеплення, а під час в’їзду на гірку — вибрати одну передачу, на якій можна буде проїхати весь шлях, не перемикаючи для того, щоб уникнути небажаного скочування та ковзання. Автоінспекція також рекомендує бути особливо пильними під час руху на мостах та естакадах (де дорога промерзає найшвидше і найдовше розмерзається), а також у місцях скупчення людей, на пішохідних переходах та поблизу дитячих закладів.