Оселедець під «шубою» — улюблений салат багатьох. Почергово покладені шари потертих відварених картоплі, моркви і буряка зі шматочками солоної риби і подрібненої цибулі, промащені олією і майонезом або тільки майонезом — смачно, поживно і корисно. Але навіть найкращі страви з часом «приїдаються». І тоді у кухарів пробуджується фантазія.
Сьомга під «шубою» — це вишукано і дорого. Хтось скаже, червону рибу без будь–якого супроводу з’їсти смачно. Але корисніше — з овочами. Особливо актуально, якщо маєте вередливих до їжі підлітків, це непоганий спосіб піднести їм на тарілочці з рибою овочі, щодо яких вони, як правило, крутять носом. «Сьомгу під шубою» бажано робити в невеликого діаметру салатних кільцях — знявши їх, матимете красивий різнокольоровий «у перерiзi» апетитний «стовпчик». Отже, беріть 100 г малосольної сьомги, цибулину, 2 варенi яйця, варені морквину, 2 картоплини і 2 буряки, майонез (чи суміш майонезу зі сметаною). Почищені овочі та яйця треба потерти на крупну тертку, цибулю дрібно порізати. Поставити на тарілки кільця для салату і викласти прошарки у такій послідовності: буряк, морква, картопля, яйця, цибуля, подрібнена сьомга, картопля. Кожен інгредієнт треба промащувати невеликою кількістю майонезу. Сьомгу можна не покривати картоплею, а викласти красивим завитком тонкий шматок чи кілька смужок. Салат десь на годину треба поставити в холодильник, щоб просяк. Перед подаванням акуратно зняти кільця.
Якщо вам не до вподоби солона риба, можете зробити «шубу» з відвареною рибою. Знадобляться відварене у підсоленій воді з горошинами перцю філе хека (300—400 г), 4 варенi яйця, 2 кислуватi яблука, по 3 варені картоплини, морквини і буряки, малокалорійний майонез, сік лимона. Овочі, яблука і яйця окремо натерти на великій терці. Спочатку викласти шар моркви, посипати яйцем і картоплею, перемастити майонезом. Далі — подрібнене філе риби і трохи цибулі, потерте яблуко, яке треба збризнути соком лимона і змастити майонезом. Насамкінець викласти буряк і змастити майонезом.
Можете пофантазувати на тему їстівної «шуби» і ви. «Вдягти» в овочі можна, скажімо, консервовану сардину в олії або відварені чи мариновані кільця кальмарів. Звичайну відварену моркву в салатах, де неяскраво виражений смак риби чи морепродукту, можна замінити «корейською».