Цьогоріч святкування 95–ї річниці листопадової революції пройшло для Комуністичної партії спокійно. Оскільки, через заборону суду, «червоні» не влаштовували традиційного маршу центральною вулицею Києва — Хрещатиком, то і зі «свободівцями», які чекали їх у районі майдану Незалежності, не зустрілися. А відтак обійшлося без бійки і взаємних образ.
Учора вранці декілька тисяч людей під прапорами КПУ зупинили автомобільний рух біля Бессарабського ринку. Безліч правоохоронців пильно чатували, аби уникнути повторення минулорічних подій, коли між представниками партії «Свобода» та Компартії виникли сутички. Після покладання квітів Леніну організатори вирішили провести мітинг, так би мовити, «не відходячи від каси», тобто від вождя, — на Бессарабській площі.
У напрямку ж центральної площі столиці журналiсти «УМ» зустріли обабіч дороги хлопців з українськими прапорами на одязі. Це авангард «Свободи», який чекав на початок маршу. «Так суд же заборонив марш», — намагаємося розворушити зосереджених «свободівців». «Минулого року їм теж заборонили марш, але вони все одно його провели, заплативши лише штраф 240 гривень. Такі покарання, звичайно, лише провокують ходити по Майдану», — відповідають хлопці.
Ще кілька сотень представників «Свободи» стоять трохи далі, в районі майдану Незалежності. Жодних гасел чи прапорів. Якщо не знати, що це «свободівці», можна подумати, що колона людей вийшла на організовану прогулянку Хрещатиком. «Цього року комуністи не пройдуть, і наступного не пройдуть і вже ніколи цього не станеться, — обіцяє «УМ» прес–секретар «Свободи» Юрій Сиротюк. — Але ми все одно тут як законослухняні громадяни стежимо за виконанням рішення суду. Бачите, у нас немає гасел чи прапорів. Люди самі прийшли. Оскільки жоден рух України в цивілізоване суспільство неможливий, поки по центру нашої столиці гуляють «сталіністи». Радянську ідеологію заборонили в Європі на рівні з фашизмом. Його пропаганда карається кримінально. Марш комуністів по Хрещатику — це хода по дітях, які загинули в Голодомор, по тих людях, яких знищили в репресіях, по інтелігенції, яку розстріляли».