Попри судову заборону та інші недвозначні натяки влади на те, що будь–які акції протесту будуть задушені в зародку, люди прийшли. «На око» — тисячі три. Зібралися всі о 10–й ранку біля Печерської площі. Звичайно, могли б протестувати і просто перед ЦВК, але ж ринок, який тут поставили ще влітку, і досі стоїть», «бронюючи площу» від мітингарів. Акція опозиції, яка виступила одностайно, проходила в блокаді спецзагонів, що розташувалися навколо та на всіх прилеглих до площі вуличках.
На сцену одразу вийшли Яценюк, Кличко та Тягнибок. Виступили. Потім зайшли у під’їзд найближчого будинку, аби прийняти спільне рішення. Після наради було оголошено наступні вимоги: визнати дійсними вибори у тих округах, де перемогли опозиціонери, та провести розслідування в тих ОВК, де були помічені фальсифікації, з притягненням винних до кримінальної відповідальності.
Лідери опозиційних партій, що пройшли до парламенту, закликали людей стояти до кінця. А за кілька годин мітингу конкретизували: акцію проти фальсифікації виборів оголошено безстроковою і всеукраїнською.
Люди, які приїхали з різних міст, досить схвально зустрічали кожного промовця. Були навіть представники Донбасу. Хоч масштаби не ті, але багато хто згадував Майдан 2004–го. І навіть жарти часів Помаранчевої революції, як виявилося, не забуто. Наприклад, одна жінка з Житомирщини, сміючись, переказувала колезі анекдот: «Янукович — як картопля: чи то осінню приберуть, чи то весною посадять».
Серед мітингарів зустрічаємо і представників творчої еліти України. «Намагаюся приходити на такі акції, — каже «УМ» кінорежисер Михайло Іллєнко. — Бо це ж не вибори, а визвольна боротьба. Будемо стояти до кінця, бо такі шокуючі вибори — це просто ляпас Українi. Тепер змінилася свідомість: якщо в 2004 році була карнавальність та свято душі, то тепер люди дійсно налаштовані на боротьбу. Будемо сподіватись, що не знадобляться занадто радикальні методи».
Неприємного морозцю за шкіру додає присутність цілої армії міліціонерів та спецназівців. На початку мітингу біля площі стояла спецмашина з гучномовцем, який постійно повторював одне й те саме: «Рішенням київського окружного адміністративного суду... проведення вашого мирного зібрання тут і зараз обмежене забороною. Це рішення підлягає негайному виконанню. Просимо вас дотримуватись закону і негайно розійтися. Попереджаємо: в разі невиконання рішення суду міліція буде змушенна застосовувати заходи впливу, передбаченні законом, та спецзасоби. Особи, які чинитимуть опір, будуть затриманні та притягнуті до відповідальності». Направду, більшість людей навіть була готова до того, що мітинг от–от будуть розганяти кийками та сльозогінним газом. Але, на щастя, минулося.
«Влада сьогодні гарячково намагається добрати голоси, не добираючи методів, — пояснює без п’яти хвилин народний депутат, голова Сумської облорганізації «Свободи» Ігор Мірошниченко. — Ми хочемо відстояти свої мандати. Для того, щоб потім у парламенті боротися з цим режимом. Будемо вимагати повної заборони продажу землі і, звичайно, заборони комуністичної ідеології. Бо, крім нас, цього ніхто не буде робити. Всі вже зрозуміли, що «Свобода» — це спецназ опозиції. Також одним зі своїх завдань вважаємо тримати в тонусі наших союзників, аби в них не було спокуси голосувати з ПР чи перетворюватись на «тушок».
До четвертої години дня мітинг опозиції дещо порідів. Але натомість на площу почали підтягуватися нові люди.