У ніч виборів забудовники вирубали частину Биківнянського лісу між Броварським проспектом і вулицею Путивльською. Про це повідомив головний координатор громадянської кампанії «Форум порятунку Києва» Віталій Черняховський. «Вони варварськи вирізали 100–річні сосни приблизно на десяти гектарах, встановили будівельний паркан. При цьому пред’явити дозвільні документи забудовники відмовилися, — сказав «УМ» Віталій Черняховський. — Тепер же палять залишки дерев та вивозять зрубані колоди. І головне — ніхто нічого їм не каже».
Рішенням Черновецького
Ця історія тягнеться не перший рік. Замовником вирубки виступає ТОВ «Солтекс–Група», яка свого часу отримала цю земельну ділянку за рішенням Київської міської ради від 27 грудня 2007 року (№1529/4362). Згодом рішення оскаржила прокуратура, а Господарський суд Києва в особі судді Трофименка постановив скасувати рішення Київради. Але в 2010 році за сприяння тодiшнього мера Леоніда Черновецького мiська рада постановила «відхилити протест заступника прокурора міста Києва» і знову надати земельну ділянку у володіння приватної фірми. Найголовніше в цій справі те, що Київрада передала земельну ділянку лише загальною площею 3,25 га для будівництва у довгострокову оренду на 10 років.
«УМ» з’ясувала, що 50 відсотків компанії «Солтекс–Група» ще в 2010 році придбала французька компанія Leroy Merlin Ukraine, яка володіє однойменними будівельними гіпермаркетами. Але зараз і французи кажуть, що не мають жодного стосунку до будівництва у Биківнянському лісі. Тож поки громадські активісти разом iз журналістами намагаються розібратися, хто стоїть за варварською вирубкою лiсу, міліція не квапиться дiяти. «Мені правоохоронцi сказали, що все законно. Хоча вже давно діє мораторій на вирубку зелених надсаджень у місті Київ», — розповiдає Вiталiй Черняховський. «А тепер, — провадить чоловiк, — на місці вікових сосен планується будівництво житлових будинків та офісних центрів. Найсумніше, що на цьому загарбники точно не зупиняться і намагатимуться й надалі по шматочку забирати наш Київ для своїх потреб. Зрозуміло, що знищення зелених зон погіршує життя киян і триватиме до тих пір, поки дерибанні пацюки перебуватимуть у Київраді, а Верховна Рада не ухвалить закон про мораторій на ущільнювальну забудову в столиці».
Схожа історія
Загалом це все нагадує події, які відбулися тиждень тому в багатостраждальному комплексі Біличанського лісу, де також вирубали гектари насаджень без жодних дозвільних документів. І знову ж таки ніхто нічого майже не робить на захист залишків лісу. Андрій Скіпальський, голова правління ГО «Життя», розповів «УМ», що міліція відмовилася порушувати кримінальну справу за фактом незаконного привласнення землі та знищення лісу: «Натомість вони переклали всю відповідальність на дільничного інспектора, який поки не розуміє, що з цією справою взагалі робити, оскільки спеціалізується на «битовусi». Єдине, що ми знаємо, — це те, що земельна ділянка належить Інституту рибного господарства, який, в теорії, і є замовником котеджного містечка на територiї Бiличанського лiсу».
На запитання «УМ», чому саме зараз активізувалися вирубувачі дерев, Скіпальський має три вiдповiдi. «Перше — зараз уже роздерибанили геть усе, що можна, крім землі на околицях Києва. Це легкі гроші, тому найнетерплячіші приступили до її захоплення. Друге — корумпованість гілок влади та судової системи, що дозволяє безкарно виходити з таких ситуацій; третє — культурно–моральний занепад населення. Бо хіба можна так себе вести на рідній землі? Так поводяться лише загарбники та зрадники».
Скіпальський закликає всіх свідомих киян сьогодні о 9–й ранку прийти на пікет до Київради.