Зi звичайних яєць можна нескінченно вигадувати нові страви на сніданок: це і корисно, і поживно. Щоб спробувати незвичайний смак звичайної страви, варто, виявляється, зазирнути у записники наших бабусь або пофантазувати.
Серед традиційних рецептів української кухні, крім яєчні з підчеревиною, є оригінальніші варіанти. Наприклад, яєчня з гречаною кашею. Її доречно приготувати, коли на ранок залишилося трохи каші, якої беруть у розрахунку одне яйце — одна столова ложка гречки. Спочатку треба спасерувати на сковорідці подрібнену цибулю. У посудині збити посолені й поперчені 4 яйця з 2–3 столовими ложками води та однією — борошна, додати гречку і ретельно все ще раз збити. Залити сумішшю спасеровану цибулю, накрити кришкою і смажити близько 5 хвилин. За бажанням насамкінець можна швидко розділити яєшню на чотири частини і перевернути.
Наші бабусі, виявляється, готували і солодку яєчню з сушеними яблуками. За сучасних умов для цієї страви можна взяти яблучні чіпси. Сушені часточки яблук (100 г) попередньо треба ненадовго замочити у холодній воді. Коли вони розм’якнуть, відкинути на друшляк і порізати соломкою. Чотири яйця треба збити з 4–5 столовими ложками молока, додавши дещицю солі та по столовій ложці цукру і борошна. Далі на добре розігріту сковорідку з вершковим маслом чи олією виливаємо яєчну суміш, висипаємо зверху яблука і смажимо під кришкою на великому вогні. Коли знизу добре підсмажиться, розділяємо на дві чи чотири частини, перевертаємо і через 1—1,5 хвилини знімаємо. Зверху таку яєшню доречно посипати корицею чи (і) гвоздикою.
Новизна, яка досягається формою, — це яєшня у грінці. Найпривабливіша така страва для дітей. Щоб її зготувати, треба 2–4 шматки хліба, в яких просто ножем чи великими металевими чи пластмасовими контурами–формами для печива треба вирізати якусь фігуру: звичайнісінький квадрат або загадковіше серце. Ці шматки з «діркою» треба швидко підсмажити на сковорідці з одного боку, перевернути і залити в них або перепелине яйце, або білок чи жовток курячого (ціле може поміститися тільки у велику грінку). Накрити кришкою — і через хвилину кликати до столу нехочух, щоб дегустували незвичайний сніданок.