Мама й донька саме збиралися виїздити з Конотопа до свого села, але їх затримали дві тітоньки. Буцімто вони подивилися на маму й зрозуміли, що їй тяжко пороблено. Тому й вирішили запропонувати допомогу. Може, жінка й засумнівалася б, та попередження про те, що її напасть із дня на день перейде й на родину, змусила прислухатися до незнайомок. А ті вразили бідну своїм «баченням»: розповіли, що дитина її хворіє на діатез, а у чоловіка — проблеми зі шлунком. Звісно, жінці вже було не до роздумів, тому й не замислилася, що «встановити діагноз» доньці могли, подивившись на неї та побачивши якісь ознаки хвороби. А щодо захворювання шлунка, то таку болячку має чи не кожен другий, а всілякі «цілителі» називають усі хвороби, що можуть бути у відповідному віці, — якусь та вгадають!
Отож жінка піддалася на пропозицію провести обряд очищення. «Для цього купила п’ять яєць, аби «викачати» порчу, — розповідає співробітник прес–служби Конотопського міськвідділу міліції Тетяна Кушнєрова. Після обряду «ворожки» знову поклали яйця до пакета й гепнули ним об стіну. Змусили жінку зазирнути в нього, а там!.. Вона ледь не втратила свідомість, побачивши, що на розбитих яйцях сидять дві маленькі жабки. Отже, таки правда, вирішила вона: їй було пороблено. Вдячність, яку вміло підігрівали «благодійниці», вилилася в запрошення їх до себе додому. Там вона віддала «рятівницям» золоті прикраси та дев’ять тисяч гривень.
А з жінки мана спала десь аж за годину. Зрозумівши, що накоїла, звернулася до міліції. Нині вирішується питання про порушення кримінальної справи за цим фактом, але спочатку шахрайок треба ще знайти.
Чому ж немало з нас потрапляє до таких пасток? І як їх уникнути? За словами практичного психолога телефону довіри Сумського суїцидального центру Оксани Корсун, у таких випадках справді може бути застосований побутовий гіпноз. І оскільки мало хто з нас знає, наскільки стійкий до чужого впливу, треба пам’ятати елементарні правила. «Пригадуєте, мама в дитинстві вчила не говорити з незнайомими? Дуже мудра наука, — каже пані Оксана. — Для дітей обов’язкова, для дорослих теж не зайва. Бо якщо ви заговорили, вступили в контакт, ви вже відкрилися. А далі шахраї часто застосовують правило трьох «так»: відповідаєш позитивно на кілька запитань, а далі за інерцією погоджуєшся з тим, з чим, по суті, не згоден. І це вже момент гіпнотичний».
Отже, що слід робити? Не дивитися в очі або ж швидко розривати зоровий контакт із незнайомими людьми , які проявляють до вас цікавість. Не ставати до розмов. У разі, якщо ви все ж відчуваєте, що потрапляєте під вплив, слід повестися якось нестандартно, щоб зламати цей контакт. Заговорити голосно, самому про щось запитати. На знайому пані Корсун, коли вона йшла з роботи вночі, напав перехожий. Вона дуже злякалася, але все ж правильно зреагувала — замість кликати на допомогу, закричала «ура». Нападник розгубився й випустив її. Цей фактор слід враховувати й тим, хто знаходиться поруч із жертвою психологічного нападу. Треба щось крикнути, врешті вщипнути чи стусонути свого супутника, який піддається гіпнозу. І тоді сценарій зламається. А головне — не треба боятися чи піддаватися на будь–які залякування. Страх — це найсильніша i найруйнівніша емоція. Тому треба залишатися спокійним і скептичним.