9—11 липня 2004 року в Києві відбудеться Всеукраїнський молодіжний саміт ООН — 2004 «Цілі розвитку тисячоліття: розвиток когерентних партнерських відносин». Саміт збере більше 250 молодих людей — представників молодіжних організацій та самоврядування з усіх регіонів країни, які за кілька днів мають розробити конструктивні підходи для вирішення цілей тисячоліття. Останні, до речі, було затверджено 2000 року на Саміті тисячоліття главами країн-членів Об'єднаних Націй.
«Треба виходити з того, що 2015 рік — це той час, коли сьогоднішній 18—20-річній молоді вже виповниться 30 років. Більшість з них матиме сім'ї, буде тими споживачами соціальних послуг, які держава повинна і може надавати. Тобто який же тоді сенс покладатися тільки на тих людей, які сьогодні знаходяться біля керма, тоді як споживачами умов 2015 року буде ця молодь», — говорить координатор молодіжних програм ООН в Україні Тетяна Поладько.
Молодь, звісно, вирішує глобальні проблеми у свій прогресивний спосіб. І у швидкості прийняття рішень їм позаздрили б «дорослі» урядовці. Однак наскільки дієвими є ці проекти, чи зможуть реалізувати їх автори? Зазвичай близько 60 відсотків проактивників знаходять своїх «кредиторів». «Не завжди вони знаходять фінансування. Однак наша молодь має виняткові здібності в цьому плані, — переконана Тетяна, — якщо західна молодь не може зробити щось без грошей, то українська робить це просто дивовижно».
Це вже третій саміт. Перша така зустріч «на вищому рівні» відбулася в жовтні 2002 року. Тоді учасники лише ознайомилася з документом, який було прийнято ООН. Було розроблено список рекомендацій, які розіслали до Кабінету Міністрів України, до Верховної Ради та безпосередньо Президентові. Цього року прохідним балом для учасників є «живий» проект для свого регіону. Він має бути актуальним, «незаїждженим» та фінансово продуманим. Тетяна Поладько переконана, що урядовці страждають на негативне стереотипне бачення можливостей молоді. Після першого саміту було проведено своєрідну промо-кампанію: до Верховної Ради та міністерств надіслали рекламні буклети про саміт. Однак відгукнувся на той момент лише Державний комітет у справах сім'ї та молоді.
Свіжа кров на підході — тримайтеся, панове урядовці!
Марина БОБРОВСЬКА.