Близько ста ліквідаторів уже кілька днів сидять без їжі в місті Сквира. Люди звинувачують місцевий Пенсійний фонд у порушеннях під час перерахунку пенсій. Держустанова через понад чверть століття після аварії на Чорнобильській АЕС вимагає від них документи, які б дали змогу встановити, хто де працював на момент трагедії і скільки часу. Але це неможливо, кажуть ліквідатори, оскільки документів, як і більшості підприємств, уже не існує, немає навіть правонаступників тих пiдприємств. Тож багатьох почали позбавляти статусу ліквідаторів.
За кілька днів акції влада так і не почула «чорнобильців». «Ми стоїмо з наметом буквально за тридцять метрiв від Пенсійного фонду. Чиновники вже кілька разів виходили, але лише з вимогою, аби ми забиралися геть, — розповів «УМ» Микола Кондратенко, голова Сквирської організації «Союз Чорнобиль Україна». — До цього ми отримували 12 років нормальні пенсії, за законом. Але після минулорічної постанови Кабінету Міністрів №1210, що мала перерахувати всі соціальні виплати, нам майже вдвічі урізали виплату. Звичайно, ми обурилися і почали звертатися до всіх інстанцій — писали листи і в Кабмін, і у Верховну Раду, і Президенту. Та звідусіль лише шаблонні відписки».
За словами Миколи Кондратенка, найбільше людей обурює те, що справжні ліквідатори отримують копійки, а чиновники, які під час аварії сидiли далеко вiд ЧАЕС i здоров’ям не ризикували, отримали максимальні пенсії та надбавки: «Народний депутат Іван Плющ, який особисто відправляв мене в пекло 4–го енергоблоку, сьогодні має «Золоту зірку» і, як кажуть люди, пенсію 15 тисяч гривень. Я ж — усього мінімальну пенсію та лімфому. Я пишаюся тим, що рятував країну від біди, але тепер хочеться, щоб і країна допомогла нам. Нас залишилося дуже мало. Не встигаю ставити у скорботні рамки фото своїх товаришів».