Краса проти страшної сили

06.07.2004
Краса проти страшної сили

Марія Шарапова нокаутувала саму Серену Уїльямс.

      Між двома сенсаціями — головною російською і значно меншою за рангом українською — зупинимося для початку на своїй. Отже, українська тенісистка Катерина Бондаренко вперше виграла юніорський турнір Уїмблдону. В один ряд із такими «зірками на виріст», як Мартіна Хінгіс та Амелі Моресмо, стала киянка Катя Бондаренко. Другого липня у півфіналі вона продовжила свою переможну ходу, обігравши у, напевне, найважчому матчі змагань «сіяну» між дівчат під першим номером 15-річну голландку Мікаелу Крайчек — 7:6 (6:1), 1:6, 6:4. Тривалі перерви, викликані вже зовсім набридлим англійським дощем, не завадили українці сконцентруватися в потрібний момент. Хоча в другому сеті вона явно «попливла», пояснивши це згодом надто тривалим очікуванням продовження перерваного матчу в роздягальні. «Мені здавалося, що я все ще не на корті», — пояснила згодом Катерина. І у вирішальному матчі, проти третьої «сіяної» сербки Ани Іванович, наша молода співвітчизниця віддала другу партію, хоча лише на тай-брейку, зате виграла першу й третю. Малий дівочий кубок Уїмблдону в руках українки!

      Познайомимося з нею ближче: народилася 8 серпня 1986 року в Кривому Розі, наразі — 11-та ракетка України й 311-та — світу. Зріст 177 см, вага 60 кг. Правша, дворучний бекхенд, улюблене покриття — грунт (тобто лондонська трава була не найзручнішою для Каті). Сестри Валерія й Олена теж професійні тенісистки, причому Оленка — 6-та за силою в Україні. Тренер — мама, Наталя Володимирівна, але зараз Катерина входить до так званої збірної світу з небагатих країн, із якою працює аргентинка Бетіна Фулко. На недавньому «Ролан Гарросі» Катя зупинилася на стадії півфіналу, на цьому ж етапі вибула з дівочого турніру US Open минулого року.

      Нинішній Уїмблдон може бути останнім юніорським турніром для Бондаренко (хоча в «запасі» є ще наступний US Open). Адже час уже Каті показувати себе і між справжніх жінок. Таких, приміром, як росіянка Марія Шарапова. Вона, хоч і молодша за нашу Бондаренко на 8 місяців, стала відкриттям дорослого Уїмблдонського турніру, вперше з-поміж російських тенісисток вигравши в Лондоні срібну таріль. 17-річна тенісистка має імідж «другої Анни Курникової» в питаннях власної зовнішності, але це не заважає їй робити наголос на красі не лише фігури й «фейсу», а й гри та «ейсів» під час матчу. У фіналі Маша не залишила шансів самій Серені Уїльямс, буквально змівши її з корту в першому сеті — 6:1. У другій партії за рахунку 2:4 Марія також виявила справжній професіоналізм і без особливих проблем «дотиснула» суперницю, взявши по дві свої i чужі подачі. Варто відзначити, що фаворитка американка, перший номер «посіву», демонструвала традиційно потужний теніс і під час одного з точних форхендів у лінію навіть порвала струни на ракетці.

      Росіяни мають привід пишатися з іще більшим розмахом: Шарапова не просто виграла головний приз найпрестижнішого у світі чемпіонату й винагороду розміром 560 тисяч фунтів стерлінгів (тобто мільйон доларів), а й зробила це вже через місяць після «Ролан Гарросу», де тріумфувала також росіянка — Анастасія Мискіна. Тобто в активі наших північних сусідок — своєрідний дубль «Великих шоломів», до речі, перший в історії.

      Призові гроші з Уїмблдону Шарапова має намір витратити на покупку автомобіля і на доброчинність. Про це переможниця Відкритого чемпіонату Великої Британії заявила на прес-конференції одразу після гри. «Коли я одержу справжні права, куплю собі машину «Порш Каєнн», — поділилася молода тенісистка секретом, заодно зробивши рекламу французькому джипу. Що ж, тепер Марія має право на найсміливіші мрії. Адже, крім усього іншого, вона перервала 4-річну (!) гегемонію на Уїмблдоні сестер Уїльямс. Ті перемагали в Лондоні у 2000-му й 2001 роках (Венус) та 2002-му й 2003-му (Серена).

      А от у чоловіків усе значно тихіше. Роже Федерер — перший номер «посіву», із невеликою перервою на дощ, здолав у фіналі «сіяного» другим Енді Роддіка. Для швейцарця це вже другий виграний Уїмблдон поспіль. За минулий тріумф на кортах Лондонського лаун-тенісного і крикетного клубу Федереру по приїздi додому подарували корову. Тепер же трофеї першої ракетки світу сенсаційними не здаються нікому.

 

Вирішальні матчі Уїмблдонського турніру

 

Чоловіки

Одиночний розряд

      Півфінали

Федерер (Швейцарія, 1) — Гросжан (Франція, 10) — 6:2, 6:3, 7:6 (7:6)

Роддік (США, 2) — Анчич (Хорватія) — 6:4, 4:6, 7:5, 7:5

      Фінал

Федерер — Роддік — 4:6, 7:5, 7:6 (7:3), 6:4

Парний розряд

      Фінал

Бйоркман/Вудбрідж (Швеція/Австралія, 1) — Ноул/Зимонич (Австралія/Сербія і Чорногорія, 16) — 6:1, 6:4, 4:6, 6:4

Жінки

Одиночний розряд

      Фінал

Шарапова (Росія, 13) — С. Уїльямс (США, 1) — 6:1, 6:4

Парний розряд

      Фінал

К. Блек/Стаббс (Зімбабве/Австралія, 6) — Хубер/Сугіяма (ПАР/Японія, 5) — 6:3, 7:6 (7:5)

Мікст

      Фінал

У. Блек/К. Блек(США) — Вудбрідж/Молік (Австралія) — 3:6, 7:6 (10:8), 6:4

Дівчата

      Фінал

К. Бондаренко (Україна, 6) — Іванович (Сербія і Чорногорія, 3) — 6:4, 6:7 (2:7), 6:2