Як заявив заступник начальника Головного управління особового складу Генерального штабу Ігор Ніколаєнко, якщо зараз чисельність Збройних сил становить 193 тисячі осіб, то до 2017 року її планують зменшити до 100 тисяч солдатів. Раніше на слуханнях «Про стан та перспективи розвитку воєнної організації та сектору безпеки України» у Верховній Раді начальник Генштабу Володимир Замана зазначив, що за рахунок скорочення бойовий склад армії становитиме 70 відсотків.
За словами Замани, кількість українських бойових частин сьогодні становить 43 відсотки, тоді як у сусідніх країнах — більше двох третин від загальної кількості військових частин. «Для реформування Збройних сил необхідно виділяти 1,32—1,35 відсотка ВВП упродовж 2013—2014 років, а в наступні роки — 1,2 відсотка», — каже генерал–лейтенант. — До 2017 року планується наблизити стандарти ЗСУ до європейських».
Водночас Голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко переконаний, що скорочення армії при позаблоковому статусі держави є «злочином». Він також зазначив, що необхідно припинити політизацію силових структур і кардинально змінити підходи до кадрової політики; забезпечити належний соціальний захист людини у погонах; виправити диспропорції у грошовому забезпеченні в різних силових структурах, які є кричущими і не на користь армії; виправити несправедливість щодо соціального захисту сімей загиблих військових.
У прес–службі Міністерства оборони кажуть, що скорочення армії — це поки думки та теорії: «Поки офіційна заява не буде оприлюднена на нашому сайті, зарано говорити про це».
ДО РЕЧІ
У 2014 році Міноборони планує перейти на формування особового складу Збройних сил винятково за контрактом. Такі зміни передбачає концепція реформування армії, яку нещодавно схвалив Кабмін і має підписати Президент Віктор Янукович. Аби заохотити українців iти в армію, військове керівництво країни планує підвищити соціальні гарантії для військовослужбовців.