Наметове мiстечко, яке у вiвторок розбили у скверi перед Луганською облдержадмiнiстрацiєю понад сотня «чорнобильців», розростається: вчора там уже стояло 12 наметів. Окрім місцевих, до протесту приєдналися ліквідатори зі Старобільська, Білокуріканого, Первомайська, Лисичанська.
Сергій Дементьєв, інвалід 2–ї групи та ліквідатор у 1986 році, в коментарі «УМ» обурюється: «Чому всі в інтернеті пишуть, що ми стоїмо заради пільг? Це неправда! Людей вигнала на вулицю безвихідь, бо перестали виконувати закон. Наша головна вимога — аби нам платили пенсії відповідно до Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи». Згiдно з ним, «чорнобильці» I групи інвалідності мають отримувати 10 мінімальних пенсій за віком, II групи — вiсiм мінімальних пенсій; III групи — шiсть, діти–інваліди — три мінімальні пенсії за віком».
За словами пана Дементьєва, міська влада всiляко намагається прогнати людей зі скверу, адже у вихiднi Луганськ святкує День міста, i чиновникам не хочеться, аби всі бачили наметове містечко. «Вони нас просять згорнутися на три дні й у понеділок приходити знову, — сміється пан Дементьєв. — Але наша думка з їхньою не збiгається. Чому ми маємо йти їм назустріч, якщо вони про нас не турбуються? Знаєте, скільки виділяють грошей на ліки «чорнобильцям»? Вісім гривень на місяць для однієї людини!»
Один з учасників акції, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС Володимир Рєпін навіть почав голодування. «У нього надзвичайно складна ситуація з житлом. Коли він його купував, то пенсія в сім тисяч дозволяла йому виплачувати кредит. Тепер же на дві тисячі він тільки виплачує банківський відсоток, — ділиться Сергій Михайлович. — Усі ми добре розуміємо, що такі питання не вирішують на периферії. Швидше за все, підемо до Києва».