Своє десяте, ювілейне, сходження на Ельбрус команда українських альпіністів, до складу якої ввійшли також екстремали з Росії та Ізраїлю, присвятила 200–річчю Бородинської битви. Між двома ювілеями існує прямий зв’язок. Саме генерал Георгій Емануель, який у ході Вітчизняної війни 1812 року командував київським драгунським полком, очолив першу експедицію на цю знамениту вершину. Сходження, проведене у 1829 році, було успішним, тому українці вирішили повторити «піонерський» маршрут, включивши до програми ще й товариський матч iз росіянами на честь недавнього чемпіонату Євро–2012. Але, на жаль, основні плани порушила негода.
«У першу ж ніч, яку команда провела на базі штурмового табору, сильний вітер почав буквально рвати намети. Їх ми утримували спинами, аби стихія не порвала на шмаття, — розповів президент харківської Федерації альпінізму і скелелазіння Геннадій Копійка. — Наступної ночі під час виходу на вершину нас накрила грозова хмара, дув сильний вітер, була погана видимість. У результаті, за весь час, поки ми були в районі Ельбрусу, через негоду до його вершини так ніхто і не дійшов».
За словами президента харківського обласного клубу альпіністів Сергія Бершова, це була друга з десяти експедицій на найвищу вершину континенту, коли вітчизняні спортсмени не змогли дістатися її пiку. Максимальна висота, яку вдалося пройти, лишилася на рівні 5000 метрів. «Але попри все, свої завдання ми виконали, — уточнив він. — Провели сніжно–льодове заняття і зіграли матч». Останній учасники експедиції назвали, без перебільшення, екстремальним. Для «поля» альпіністи обрали невелику ділянку на схилі гори, змайструвавши ворота з лижних палиць. М’яч через негоду довелося скотчем прикріпити до 15–метрової капронової мотузки, інакше б він полетів iз висоти у провалля. У бій за перемогу вступили по чотири гравці від України та Росії, які за 15 хвилин встигли забити по одному м’ячу. Бойову нічию визнали добрим рахунком для такого турніру.