За 15 років після відкриття цієї технології у світі провели лише близько тридцяти таких операцій, і не кожна з них завершилася успішно. Але 60–річній харків’янці Вірі Ананко пощастило: її хірурги повернули з того світу фактично до повноцінного життя, що без застосування нових медичних досягнень зробити було б практично неможливо.
Пенсіонерка потрапила до обласного клінічного центру урології з сильною кровотечею. У результаті обстеження на її єдиній нирці (іншу пані Віра втратила ще 8 років тому) виявили велику злоякісну пухлину. Якби довелося видалити і цей орган, жінка до кінця життя щонайменше б тричі на тиждень проходила недешеві процедури гемодіалізу на апараті штучної нирки. Невесела перспектива й змусила лікарів ризикнути. До операційної викликали бригаду хірургів, трансплантологів та урологів, які витягнули хворий орган і, як повідомив директор центру Володимир Лісовий, окремо прооперували його на столі.
Операція була досить складною, оскільки пухлина вже дала сильні «відсіви». Пошкоджену злоякісними вузлами нирку після хірургічного втручання заново зшили, застосувавши новітні технології склеювання поверхонь. Усі 7,5 години, поки працювали медики, пані Віра жила за допомогою спеціальної апаратури. Але щойно «реставрований» орган повернули на місце, він одразу ж ожив і за добу зміг пропустити два літри сечі.
Наразі пацієнтка почувається добре, вже встає з ліжка і дякує медикам за врятоване життя. Їй поталанило ще й у тому, що першу в Україні операцію хірурги провели безплатно. Вони вже готові поставити нову справу «на потік», якщо буде вирішено на державному рівні проблему фінансування.