15 діб арешту за правду — в Україні часів «регіонального» правління таке покарання не лише можливе, а ще й здається замалим. Тож активіст Броварської громадської організації «Наступ» Андрій Качор до нього був цілком готовий. «Мене переслідують за те, що я не побоявся розповісти на камеру про зловживання місцевої влади, а саме — кандидата в парламент від Партії регіонів Сергія Федоренка — голови осередку ПР у Броварах та особистого масажиста Прем’єр–міністра Миколи Азарова. Після того як я дав відповідний коментар телеканалу ТВі, ми разом із журналістами пішли, власне, до пана Федоренка, аби записати і його точку зору. Замість цього він почав виштовхувати дівчат–журналісток зі свого кабінету», — розповів Андрій Качор «УМ»
За версією ж правоохоронців, хлопець «під час зйомок сюжету незаконно проник у кабінет Федоренка, завдавши при цьому майнову шкоду в розмірі 150 гривень». Хоча відеоматеріали, відзняті журналістами ТВі та оприлюднені в програмі «Тендер news» від 20 серпня, спростовують версію броварської міліції.
Переслідування Андрія також може бути пов’язано з тим, що активісти «Наступу» в ніч iз 21 на 22 серпня заклеїли місто листівками «Бровари — під владою кримінального клану». На них зображено схему кругової поруки між ключовими особами міста: мером, лідерами депутатських фракцій, правоохоронцями, прокурором та суддями.
А вже у День Незалежності на центральному майдані Броварів Андрію Качору як ініціатору кампанії правоохоронці вручили протокол та запрошення на судове засідання, інкримінуючи йому порушення статті 173 Адміністративного кодексу (хуліганство). З незрозумілих причин суддя відмовився долучити до справи відео, яке повністю виправдовує Андрія. «Також він не захотів слухати свідків у цій справі. Хоча журналісти ТВі самі прийшли, аби дати свідчення», — обурюється Андрій Качор.
Учора перед початком судового засідання друзі та прихильники підсудного заявляли, що у випадку винесення обвинувального вироку здійснять ходу від суду до центрального офісу Партії регіонів у Броварах і пікетуватимуть його, доки стане сил.
Проте не довелося: суд постановив, що Качор має сплатити штраф 102 гривні за хуліганство. «Найдивніше, що суд нібито визнав мою провину в завданні шкоди майну, але звільнив від сплати компенсації, — каже Андрій. — Таке враження, що вони й самі не знали, як викрутитися з цієї справи, оскільки до неї було прикуто увагу великої кількості журналістів».