Мало хто знає, що в нашій державі вже 15 років офіційно існує Українська cлужба порятунку. Вона опікується автомобілістами, нерідко приїжджаючи на місце ДТП раніше за державні служби. Організація, що тримається на волонтерах та благодійниках, за словами її голови, вже врятувала понад 40 тисяч людських життів на українських дорогах.
Нещодавно виповнився рік iз моменту офіційного народження підрозділу спеціального призначення Української служби порятунку «Сварог», що почала працювати на території Краматорська. На відміну від УСП, ці хлопці діють за принципом дружинників, якi патрулюють місто. У кожного з членів «Сварога» в послужному списку чимало врятованих життів і випадків, коли вони витягали городян iз різних бід. Мабуть, це головний показник ефективності діяльності організації.
Як розповів «УМ» командир спецпідрозділу «Сварог» Ігор Бондарєв, їхня команда сформувалася зі школи бойових мистецтв. «Я взяв своїх учнів по школі ножового бою, i ми почали ходити як дружинники по місту. Ловили злочинців і передавали патрулю, з яким у нас була домовленість. Таким чином ми добре почистили Краматорськ. Нас стали викликати в міліцію та СБУ для спілкування. Ми їм подобалися, оскільки подібну організацію нечасто побачиш в Україні. Згодом вони навіть у нас тренувалися, бо ми робимо підготовку краще, ніж у британському спецназі.
А потім ми почули про УСП і в повному складі вступили до її лав під власним іменем «Сварог». Ми діємо як спецпідрозділ, і, що головне — повністю на волонтерських засадах, не взяли жодної копійки з державного бюджету і не збираємося. Восени плануємо новий набір волонтерів у Києві та Краматорську».
На святкуванні річниці було зачитано наказ голови УСП про нагородження співробітників «Сварога» медалями «За порятунок життя». «УМ» поспілкувалася із засновником та головою Української служби порятунку Павлом Дибою.
«Наша організація — це добровільне об’єднання небайдужих людей, що зібралися до купи і допомагають іншим у рамках діючого закону України. Наші учасники мають усі необхідні сертифікати про право надавати першу невідкладну допомогу. Крім допомоги на дорозі, ми навчаємо діток правил елементарного виживання в цьому світі. Як у місті, так і на природі».
За словами пана Диби, у планах УСП — відкрити центр підготовки для всіх охочих у Броварах. Там навчатимуть рукопашного бою та стрільбі зі зброї й надаватимуть елементарну фізичну та юридичну основу для кожної людини.
«А взагалі, хочу звернутися до читачів «України молодої»: будьте небайдужими до ближніх і надавайте допомогу тим, хто її потребує, хто просить її і кому ви можете принести користь. Тоді в нашій країні і жити стане краще», — наголосив Павло.