Святі грішники

Святі грішники

Минуло лише кілька днів після того, як нове керівництво заповідника «Києво–Печерська лавра» відновило на посаді заступника генерального директора колишню фотомодель Владу Прокаєву, а справа тільки набирає обертів. Як уже писала «УМ», новопризначена в.о. директора установи Наталя Клименко своїм першим же наказом відновила на посаді модель та працівників її команди. Уся ця ситуація обурила частину працівників заповідника, які вимагають повернути на посаду звільнену екс–гендиректорку Вікторію Лісничу (котра, у свою чергу, ще до звільнення «потурила» з посади Прокаєву). У листі до Прем’єр–міністра «лаврівці» просять Миколу Азарова розібратися, а інакше обіцяють страйкувати. Як повідомляє УНІАН, у документі наголошується, що Міністерство культури за два роки змінило у заповіднику трьох директорів. «За прямими вказівками Міністерства культури в заповідник призначають людей, далеких не тільки від музейної справи, а й не причетних до культури взагалі. Як може міністр культури лобіювати обкладинку «Плейбоя» на посаду заступника генерального директора заповідника в найбільшій нашій православній святині? Як може колишній працівник Міністерства культури, а нині керівник служби міжнародного співробітництва погрожувати науковцям битками та розробляти проекти під гаслом «піплхаваєт»? Звільнені податківці, колишні працівники прокуратури, наглядачі в колоніях та бізнесмени тепер «творять культуру» в Лаврі?» — йдеться в листі.

МОЗ попереджає: «язик» може бути небезпечним

МОЗ попереджає: «язик» може бути небезпечним

Після Одеси, де днями російська мова вже набула регіонального статусу, скористатися плодами «мовного» закону поспішають Донецьк і Крим. Донецька облрада та Верховна Рада Криму збираються розглянути «наболіле» питання вже цього тижня. Про це йдеться в повідомленнях рад. Аби ощасливити місцевих мешканців офіційною російською, депутати терміново збираються на позачергову сесію. І сумнівів щодо можливого рішення немає.

Під Українським домом досі триває акція на захист державної мови

Під Українським домом досі триває акція на захист державної мови

Поки «регіональна» російська крокує країною, у Києві під Українським домом люди досі протестують проти вже підписаного Президентом закону Колесніченка—Ківалова. Навіть без надії на те, що хтось тепер зможе його скасувати — просто щоб показати: в Україні є люди, яким болить доля мови, народу і цієї байдужої до простих людей держави.

Смерть маленької Джаніке

Смерть маленької Джаніке

Учора у приміщенні Меджлісу кримськотатарського народу у Сімферополі було порожньо — його активісти виїхали на похорон у селище Щебетівка (Судакський регіон), аби розділити особисте горе голови Меджлісу Мустафи Джемілєва. Пізно ввечері 13 серпня десятирічну Джаніке, онучку Мустафа–аги (дитину його старшої доньки Ельзари), знайшли мертвою з мотузкою на шиї у сараї власної садиби.

Хлопець i дівчина могли б вижити...

Хлопець i дівчина могли б вижити...

На Луганщині міліція затримала голову сільради, якого звинувачують у смерті двох молодих людей. Трагедія сталася в ніч iз 10 на 11 серпня. Трьох велосипедистів — хлопця 27 років, його наречену та її 16–річну сестру — збив на великій швидкості п’яний 32–річний голова Заайдарівської сільради Володимир Головашов, коли молодь їхала на дискотеку в сусідній Новопсков. Слідство ще триває, але за характером пошкоджень автомобіля «Фольксваген» сільського голови складається враження, що водій не впорався з керуванням, виїхав на великій швидкості на зустрічну смугу та збив велосипедистів.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всеукраїнський потоп

Всеукраїнський потоп

Негода, що прийшла на зміну тривалій спеці, вже завдала чимало шкоди. І розслаблятися, судячи з прогнозів синоптиків, не варто. У ніч проти 14 серпня внаслідок несприятливих погодних умов через спрацювання систем захисту ліній електропередач були знеструмлені 345 населених пунктів у десяти областях України. Рекордсменом знеструмлення стала Вінниччина, де без світла залишилися мешканці 109 населених пунктів. Сильні зливи пошкодили подачу струму також у 80 населених пунктах на Київщині, 65 — Хмельницькій, 36 — у Тернопільській областях. Постраждали також Волинська, Чернівецька, Івано–Франківська, Черкаська, Чернігівська, Рівненська області. У Донецькій області сильні пориви вітру та шквальні потоки води спричинили падіння близько тисячі дерев. За даними Центру пропаганди Головного управління МНС України в Донецькій області, найбільше зелених насаджень повалило у місті Святогірськ Слов’янського району. Також пошкоджено 150 метрів тепломережі, 415 кв. метрів покрівель трьох житлових будинків, зруйновано будівлю їдальні дитячого оздоровчого табору «Яструбок». Падаючи, масивне гілля поранило двох людей, яких із травмами середнього ступеня важкості госпіталізовано до Слов’янської міської лікарні. До аварійно–відновних робіт залучено підрозділи МНС та комунальні служби району.

Вiльний! З випробуванням

Вiльний! З випробуванням

Учора колегія суддів Апеляційного суду Києва на чолі з головуючою суддею Ольгою Юргикою розглянула апеляційну скаргу т.в.о. міністра оборони Валерія Іващенка на вирок Печерського райсуду столиці, яким його засуджено до п’яти років позбавлення волі. Екс–урядовця несподiвано звiльнили в залi суду, призначивши йому умовний термiн покарання з iспитовим строком на один рiк. Нагадаємо, що пана Іващенка обвинувачували у зловживанні службовим становищем під час підписання плану санації Феодосійського судно–механічного заводу. З моменту арешту він провів за ґратами рівно два роки, при цьому постійно скаржився на болі в хребті, які загострилися через ненадання йому належної медичної допомоги. На оголошення вироку у квітні його навіть заносили до суду на ношах.

Всі статті рубрики