П’ять місяців фактично не працювала Тростянецька міська рада. Врешті, начебто досягнувши консенсусу, депутати зібралися у сесійній залі, але засідання, розпочате в червні, триває й досі. Політичні міжусобиці виявилися для депутатів важливішими за інтереси громади.
«УМ» розповідала про те, як більшість міськради, до якої входять депутати від Партії регіонів, ВО «Батьківщина», «Відродження» й частково Соцпартії, спробувала змістити з посади Тростянецького міського голову Юрія Бову та секретаря міськради Аліну Шацьку. Як потому розвивалися події, розповідає нам пані Аліна: «Опозиційно налаштована до міського голови депутатська більшість впродовж майже півроку не збиралася на сесії. Відповідно, не було можливості вирішувати численні проблеми життєдіяльності громади. Ситуація вийшла за межі міста, району та навіть області. Аби її виправити, Верховна Рада була готова вже в червні призначити у Тростянці дострокові вибори. Але втрутився голова обласної адміністрації Юрій Чмирь. Його аргументи були почуті сторонами і за його присутності на спільному зібранні було знайдено порозуміння. В результаті депутати таки повернулися до виконання своїх обов’язків…»
Утім «перемир’я» виявилося нетривалим. Однією з його умов мав стати компроміс щодо переформатування складу виконавчого комітету, половину якого мали скласти особи, запропоновані тростянецькою опозицією. Саме ці кандидатури й стали причиною чергових незгод у міськраді: їх узгодження триває вже понад місяць. Міський голова Юрій Бова сподівався, що до виконкому ввійдуть представники трудових колективів, соцустанов міста. Його несимпатики надають перевагу заступникам голови райдержадміністрації, працівникам райради… Тож кілька кандидатур і сьогодні залишаються непогодженими. Опозиціонери наполягають на включенні до складу виконкому колишнього міського голови, колишнього секретаря ради й депутата райради. Протилежна сторона переконана: саме ці люди провокуватимуть конфлікти у виконавчому органі. Відтак дискусії йдуть — справи стоять.
Зокрема, попри те, що міський бюджет по доходах за півріччя виконаний на 105 відсотків, уже в серпні можуть залишитися без платні заклади культури міста та апарат міськради. Бо ж відповідні видатки були заплановані депутатами лише на півроку. Є проблеми з підготовкою до початку навчального року дошкільних закладів: там не можуть провести необхідні роботи. Кошти у бюджеті є, але їх треба перенести з інших статей, що можуть вирішити знов–таки лише депутати…
Можливо, пігулки від незгод ще раз випише обласний голова? Чи таки постане питання про дострокові вибори міськради? У будь–якому разі навряд чи місту потрібні обранці, які забули про потреби тих, хто їх обирав.