Учора вдень стовпчик термометра в південних регіонах України сягнув 40—42 градусів. Як розповіли «УМ» у Гідрометцентрі, прогнозовано це був найспекотніший день, проте позаминулорічного температурного максимуму ми не досягли.
Атмосферний фронт із Заходу принесе вже сьогоднi значне зниження температури — до 27—29 градусів, мiсцями також пройдуть зливи з градом та шквальними поривами вiтру 15—20 метрів на секунду.
У зв’язку з сильною спекою Міністерство охорони здоров’я рекомендувало підприємствам та організаціям, особливо таким, де людям доводиться працювати не в офісі, а на відкритому повітрі, запровадити сієсту. Тобто починати роботу о 7–й ранку, у пік спеки з 11–ї до 17–ї відпочивати та працювати до 21–ї години. Більшість фірм не ризикнули запроваджувати такий графік у себе. Киянка Ірина добирається на роботу більше години, саме тому вона проти введення сієсти. «Не хотілося б їздити додому в обід i проводити додаткових кілька годин у громадському транспорті (не враховуючи витрат на проїзд) заради того, щоб пробути тридцять хвилин удома. А в офісі хоч кондиціонер є», — каже дівчина.
До речі, з фірми, у приміщенні якої люди працюють при температурі, що перевищує 28 градусів, санітарно–епідеміологічна служба може стягнути штраф за неналежні умови праці. Про це ЗМІ повідомив заступник головного державного санітарного лікаря Києва Юлій Жигалов. Сума штрафу коливається від 51 до 425 гривень, але перевіряти офіси дозволено не частіше, ніж раз на три роки.
Київські пляжі, як уже писала «УМ», ще досі закриті, купатися не радять аж до вересня–жовтня. Санітарно–епідеміологічна служба попереджає: у теплій воді швидко розмножуються шкідливі мікроорганізми, які можуть стати збудниками хвороб. Крім того, синьо–зелені водорості, кількість яких збільшилася, викликавши ефект «цвітіння води», є небезпечними для людей, схильних до алергій.