Російська залізниця запропонувала перенести кордон України та Росії, щоб «забрати» на свій бік частину залізничної гілки завдовжки приблизно 30 кілометрів. Цей шматок колії належить РЗ, але пролягає по українській території.
Окрім, власне, залізниці, росіяни прагнуть забрати об’єкти майна залізничного транспорту. Йдеться про ділянку на кордоні Ростовської та Луганської областей, де частина залізничної гілки, яку експлуатують наші сусіди, кілька разів перетинає кордон Росії та України. На цій 30кілометровій ділянці російські залізничники керують станцією Зоринівка, яка, втім, розташована на території нашої держави. З огляду на цю колізію, повноцінне використання цієї станції ускладнено: посадку пасажирів тут не проводять через відсутність пункту прикордонного контролю, а місцеві мешканці змушені користуватися сусідніми станціями на російському боці.
Як пише видання «РБК daily», обговорення цього питання вже вийшло на міжурядовий рівень. Розроблено проект відповідної угоди, тривають переговори з українською стороною. На всі запитання «УМ» відповідні державні установи відмовилися щось коментувати: у пресслужбі Донецької залізниці заявили, що «ця справа не в нашій компетенції. Її розглядатимуть на державному рівні». А в «Укрзалізниці» взагалі про ініціативу російських колег не чули.
А ТИМ ЧАСОМ...
Сьогодні під час засідання Українськоросійської міждержавної комісії, яке відбудеться в Ялті, може бути підписано довгоочікуваний договір про розмежування АзовоКерченської акваторії. Як повідомляє газета «КоммєрсантУкраїна», переговори про розмежування цієї спірної ділянки завершено: за їх підсумками, державний кордон у Керченській протоці пройде по лінії, яку відстоювала Україна, або близькою до неї. Так, на українській території залишаться острів Тузла і судноплавний КерчЄнікальський канал.
Водночас в Азовському морі сторони пішли на компроміс — підсумкову лінію кордону буде проведено між позиціями України і Росії. Договір розділить між державами також нафтогазоносну площу Палласа в Чорному морі, відкривши можливість для спільної розвідки й видобутку вуглеводнів.