Традиційна зустріч керівників трьох слов'янських держав на кордоні, де сходяться землі України, Росії і Білорусі, а саме в селі Сеньківка Городнянського району на Чернігівщині, цьогоріч збіглася з Днем молоді. Тому й риторика трьох президентів, віднедавна об'єднаних угодами про Єдиний економічний простір, будувалася на молоді, «нашому майбутньому». Леонід Кучма наразі вступив у суперечність з Шевченком: замість «кохайтеся, чорноброві, та не з...» (самі знаєте з ким) український Президент закликав, та ні — навіть наказав українській молоді жити з росіянами та білорусами «як одна родина». Звернемося до цитування першоджерел. Так, інформагенція УНІАН передає слова Кучми на церемонії відкриття міжнародного молодіжного фестивалю «Дружба-2004»: «Ми виросли, жили та працювали в одній родині братніх народів і сьогодні даємо вам, молодим поколінням трьох держав, наказ: жити та працювати як одна родина і в майбутньому». Шукаючи досвід слов'янської спільності, Президент України пішов далеко, аж до монголо-татарського іга, яке «ми спільно відбивали», і запропонував з такою самою запеклістю протистояти глобальним загрозам ХХІ століття. Безперечно, заклик до молоді мав політичний підтекст, який вияскравив у своїй промові інший слов'янський президент — Володимир Путін. «Молоді люди краще, ніж будь-хто інший, розуміють, які вигоди несе економічна інтеграція...», — цитуємо російського керівника за вже згаданим УНІАНом.
На фестивальні врочистості, за підрахунками української сторони, зібралися (тобто були організовано завезені, бо скільки його, того села Сеньківка!) приблизно 30 тисяч юнаків та юнок з прилеглих до Городнянського району країн. Усе на фестивалі аж світилося панслав'янізмом: концерт майстрів мистецтв та фольклорних колективів називався «Скарби слов'янського світу», навіть виставка-ярмарок із дерев'яними ложками-матрьошками не відійшла від стилю — її було названо «Слов'янське подвір'я». Кучма та його гості підійшли й «до витоків» — відвідали розкопки княжого городища у сусідньому Новгород-Сіверському районі, де зароджувалася спільна культура трьох народів.
Зустріч президентів побічно засвідчила й підтримку, яку Леонідові Кучмі надають Лукашенко та — що найважливіше для нашого пересічного виборця — Путін. Зокрема, лідери держав вшанували відвідинами малу батьківщину Леоніда Даниловича — село Чайкине, де помолилися разом у церкві Святої Великомучениці Параскеви. Прикметно у контексті підготовки до передвиборчої кампанії, що Л. Д. на здибанку з впливовим Володимиром Путіним привіз і кандидата від влади Віктора Януковича.
Сидір ЗЛАЗЬ.
«Как молоди ми билі...» — Кучма, Путін, Янукович та Лукашенко на молодіжному фестивалі дружби.
Фото УНІАН.