28 червня, на два днi раніше запланованої дати, американська окупаційна адміністрація передала владу новим іракським керівникам на чолі з президентом Газі аль-Яваром та прем'єром Аядом Алауї.
Церемонія відбувалася о 10.30 ранку, умисно буденно, пише російська газета «Известия», у будинку, який раніше слугував штаб-квартирою Тимчасовій правлячій раді Іраку, і особливим знаком відстороненості США була присутність лише одного американського військового — заступника командувача силами коаліції генерала Марка Кімміта. Передачу влади символізували вручені в руки новим іракським урядовцям доументи, які офіційно засвідчують набуття повноважень іракським урядом. Того ж дня цивільний адміністратор Іраку американець Пол Бремер залишив країну.
Нова влада в Іраку діятиме до 2 січня 2005 року — саме на цей день призначено загальні вибори в країні. Проте наразі про виведення військ міжнародної коаліції з Іраку не йдеться. Адже Ірак сьогодні фактично перебуває у стані громадянської війни, і виведення військ занурить державу у тривалі міжусобиці.
Вашингтон тим часом закликав Багдад на знак «нової дружби» поновити дипломатичні взаємини, які було розірвано ще в 1990 році, на початку першої війни у Перській затоці. Американці вже готові обладнати новеньку будівлю своєї амбасади в іракській столиці — у ній, свідчить «Рейтер», працюватиме найбільший порівняно з іншими державами світу штат — понад тисячу співробітників.
МЗС України привітало передачу влади іракцям. У зачитаній учора речником МЗС заяві вказано також і те, що Україна не поспішає забирати своїх вояків із досі неспокійного Іраку. Принаймні, як говориться у заяві, Україна «підтверджує свою готовність і надалі брати участь у міжнародних зусиллях, спрямованих на надання Іраку допомоги в питаннях підтримання стабільності та забезпечення безпеки».