Улітку кияни переживають пору масових профілактичних робіт із тепломережами, а простіше кажучи, доки міські служби замінюють старі труби на нові — гріють воду в каструлях і відрах. Втім без «гарячої» мешканці столиці часто залишаються й узимку. «Тепленьку» іноді «вирубають» без жодних попереджень і оголошень, причому від диспетчера з ЖЕКу добитися відповіді, коли «дадуть гарячу воду», майже нереально. Останній зазвичай переводить стрілки на водоканал. Але якщо звернутися по довідку туди, на ваше обурення лише розведуть руками і повідомлять, що цим питанням займається ЖЕК... Заступник міського голови Михайло Поживанов вважає, що такі незручності виникають саме через неузгодженість дій київських водо- та енергопостачальників. Щоб розв'язати цю проблему, в столиці планують створити муніципальну холдингову компанію. Принаймні депутати Київради вже ухвалили рішення об'єднати в єдину структуру Київгаз, Київенерго та Київводоканал. Організація матиме статус закритого акціонерного товариства, де 61 відсоток акцій належатиме громаді міста. До створення енергетичного холдингу містові належало 67 процентів акцій Київводоканалу, 61 відсоток Київгазу і лише 12 — Київенерго. Тож тепер Києву доведеться поморочитися, аби отримати контрольний пакет акцій Київенерго.
«Зараз тривають переговори з Фондом держмайна, якщо вони будуть успішними, ми віддамо київське майно, яким користується зараз держава, в обмін на 51відсоток акцій Київенерго», — розповів «УМ» начальник Головного управління власності столиці Ігор Лисов, запевнивши, що коли у громади міста на руках буде контрольний пакет акцій муніципального холдингу, з'явиться реальна нагода навести в Києві лад.
Утім до таких перспектив оптимістично ставляться не всі депути Київради, а деякі навіть висловлюють занепокоєння, що створення єдиної київської енергетичної компанії — прихована приватизація. «Жодної користі від неї місту не буде, більше того — Київ втратить навіть ті пакети акцій, котрі має нині й завдяки яким хоч як-небудь впливає на політику Київгазу, Київводоканалу. Це прихована приватизація, й робиться вона старими «совковими» методами. Найстрашніше, що від неї бюджет столиці втратить як мінімум сто мільйонів гривень», — вважає депутат Київради В'ячеслав Супруненко.
Проте у київської влади план об'єднання підприємств введено в дію. Тож інтегрують усі столичні комунальні підприємства енергетичної галузі вже до кінця цього року. Чи дасть це переваги киянам — покаже час.