Учора в Миколаєві відбувся перший розгляд по суті справи про вбивство Оксани Макар. У Центральному районному суді міста суддівська колегія на чолі з Оленою Селівановою розпочала закритий судовий процес щодо одного з найжорстокіших злочинів в історії України. На засіданні була мати Оксани та німецький благодійник Рейко Опітц. Не допустили до зали матір підсудного Артема Погосяна.
Форма закритого засідання не сподобалася ні матері загиблої, ні її адвокату, народному депутату Миколі Катеринчуку, який перед засіданням заявляв, що в будь–якому випадку вимагатиме відкритих слухань цієї справи. Обурило рішення суддів також журналістів та громадськість, і навіть Генеральну прокуратуру. Напевно, саме клопотання ГПУ змусили–таки суддів змінити рішення. Отож, повернувшись iз нарадчої кімнати, вони оголосили: розгляд справи буде відкритим, за винятком окремих засідань, де вивчатимуть докази, що не підлягають розголошенню (тобто інтимного характеру). «Йдеться про те, що журналісти та родичі можуть бути присутніми в залі суду, але без проведення відео– та аудіозйомки», — прокоментував «Укрінфоруму» Микола Катеринчук. Проте сторона потерпілої, каже він, подаватиме клопотання, щоб під час оголошення вироку журналістам було надано можливість проводити відеозйомку. За словами Катеринчука, засідання провадять російською мовою.
Як повідомив «УМ» помічник пана Катеринчука, учора слухання справи по суті тривало до вечора. Очевидно, можна очікувати, що слухання триватимуть не один день.
Біля будівлі суду з самого ранку збирався натовп. Це були і мешканці міста, і представники ЗМІ, також підтягнулися активісти численних громадських організацій. Останні, зокрема, провели театралізовану акцію. «Це був образ судді, що виганяє всіх iз залу суду і закриває двері перед носом громадськості. Після цього він уже виносить каструлю з локшиною, на якій написано «Постанова суду» і роздає всім присутнім», — розповідає «УМ» голова ГО «Громада проти беззаконня» Євгенія Матейчук. За словами дівчини, учасники акції передали прокуратурі своє звернення з проханням зробити відкритим судовий процес; під цим зверненням підписалося близько трьох сотень миколаївців. «Ми не віримо, що при закритому засіданні справу розглянуть чесно та об’єктивно», — констатує Євгенія. Активісти встановили шість наметів й обіцяли стояти, доки не виконають їхні вимоги. Добре, що стояти їм довелося недовго.
Нагадаємо, що злочин, який стався 9 березня 2012 року в місті Миколаїв, сколихнув усю країну. Троє молодиків зґвалтували юну дівчину, а потім, аби замести сліди, спочатку задушили її і підпалили живцем. Дівчина, яка дивом вижила, померла за три тижні, 29 березня, у Донецькому опіковому центрі. 11 червня мав бути її 19–й день народження...