Державна санепідемстанція в Українi прогнозує відкриття в 2012 році більше тисячі пляжів. «Станом на 1 травня ми бачили, що тільки 27 відсотків пляжів готові прийняти відпочивальників. Уже на середину травня маємо зростання цього показника — до 45%. Усього в 2012 році планується до відкриття 1200 пляжів, у тому числі 850 — морських», — заявив начальник відділу організації державного санітарно–епідеміологічного нагляду Держсанепідемслужби Віктор Ляшко.
Як уже писала «УМ», раніше в.о. завідувача санітарно–гігієнічної служби кримської СЕС Ленур Алімов підтвердив, що з 400 пляжів Криму паспорти отримали тільки сто. Це зумовлено новими правилами перевірки пляжів, за якими контроль за чистотою піску, води і ґрунту має бути покладено на місцеву та районну СЕС. Таким чином виходить подвійний нагляд за безпекою відпочинку, але й стає довшою процедура отримання санітарного паспорта. Зате, за словами чоловіка, там, де дозвіл є, можна сміливо купатися: дно перевірено, сміття прибрано, вода відповідає всім вимогам. Штрафи за порушення теж зросли.
Одразу ж з’явилися припущення, що нові правила розробили спеціально під Євро–2012. Голова Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха сказав «УМ», що, на превеликий жаль, проблеми з початком пляжного сезону в Україні були завжди, а Євро–2012 тут ні до чого: «Сподіваюся лише, що нові правила дійсно створені для поліпшення якості пляжів, а не для схеми чергового «відкату». А, за словами директора Київського еколого–культурного центру Володимира Борейка, в столиці краще купатися на офіційних пляжах, адже там санстанції стежать за рівнем забруднення води. Дніпро чистий не ідеально, але придатний для купання. Окрім Дніпра, краще купатися на великих озерах, де більший масив води може швидко очищуватися.