Міністр економіки Петро Порошенко повідомив радісну новину: вантажівки з українським сиром таки перетнули російський кордон. «Завдяки цим поставкам тисячі людей змогли повернутися на робочі місця, а десятки тисяч фермерів — отримати справедливу ціну на молочну продукцію», — розповів пресі пан Порошенко.
Російська сторона зняла ембарго на поставки сиру чотирьох українських підприємств — ТОВ «Гадячсир», АТ «Пирятинський сирзавод», ПП КФ «Прометей» філії «Менський» і «Дубномолоко». Зразки партій сиру з цих заводів пройшли в Росспоживнагляді лабораторний контроль. «Процес пішов. У найближчі дні мають розпочатися поставки. Усе залежить від української сторони», — сказав головний санітарний лікар РФ, голова Росспоживнагляду Геннадій Онищенко.
Поки не дозволено ввозити продукцію Баштанського і Лозівського сирзаводів, заводу «Бель Шостка України» та Хмельницької маслосирбази. Водночас Російська Федерація радить українським виробникам «не розслаблятися» та в жодному разі не намагатися зекономити на якості імпортованого сиру. Голова Росспоживнагляду попередив, що їхня організація здійснюватиме контроль кожної партії сиру, і якщо знайде невідповідність технологій чи рослинну олію, українським товаровиробникам знову «дістанеться на горіхи». «Контроль кожної партії. Якщо ми там не знаходимо наявність рослинних олій, інші витрати технологічного процесу, то будь ласка — везіть. Але якщо ми знайдемо, принцип один — хто не сховався, я не винен», — сказав Онищенко.
Нагадаємо, з лютого цього року РФ заборонила ввозити свою продукцію сімом українським виробникам начебто через наявність пальмової олії у складі сиру. Таким чином половина імпортованої до сусідньої країни продукції була затримана на кордоні та вилучена з обігу. Після численних перевірок пальмової олії в українському сирі не виявили, але знайшли «численні технологічні порушення». За словами експертів, від подібної «сирної війни» могли постраждати не лише заводи–виробники «арештованої» продукції, а й селяни–власники корів та загалом економіка держави, яка недоотримала прибуток від непроданих сирів.