Щоб уникнути сутичок, як це було минулоріч, Львівський окружний адміністративний суд заборонив проводити у місті, зокрема на Пагорбі слави, масові акції до дня Перемоги. З відповідним позовом звернулися до суду міськрада та ще 11 громадських і політичних організацій. Позивачі також хотіли заборонити радянську символіку цього дня, проте суд відхилив цю пропозицію. Водночас, як передає Радіо «Свобода», мерія неофіційно попросила у лівих сил не провокувати ситуацію і не розмахувати зайве червоними прапорами.
Утім 9 травня провокації лівих сил таки були. Наприклад, «Антифашистський комітет» розгорнув неподалік Вічного вогню плакати, в яких звинувачував львів’ян у неофашизмі. А на Пагорбі Слави була спроба підняти копію так званого Прапора Перемоги. Це зробив керівник обласного осередку КПУ Юрій Ткаченко. На «червоне» вмить відреагували представники ВО «Свобода», почалася штовханина. Втім тривала вона недовго і була, на щастя, безкровною. А міліція затримала Ткаченка з формулюванням «за порушення громадського порядку». Затримали також двох «свободівців». Усіх невдовзі відпустили.
Дражливість на червоні прапори спричинила до того, що Марсове поле, де покояться 7 тисяч загиблих у часи війни фронтовиків, оточили густим кордоном міліції, тож покласти гвоздики на їхні могили могла від сили сотня осіб. «Пагорб Слави перебуває в особливому режимі охорони, — пояснив начальник облуправління МВС генерал–майор Олександр Рудяк, — щоб унеможливити провокації».
Вічний вогонь у цьому місці також горів «у режимі надзвичайної ситуації». Запалили його о 10–й годині, приурочивши до церемоніалу покладання квітів місцевою владою, і погасили о 15–й. У ВАТ «Львівгаз» «УМ» повідомили, що такий режим «включення» Вічного вогню замовила міська влада. Слід сказати, що вогонь запалюють у Львові лише один раз на рік — 9 травня.