Із приходом тепла, коли все починає зеленіти на городах, настає довгоочікувана пора справжніх зелених борщів — зі свіжих листочків.
Моя мрія — поїсти першу страву з кропивою — здійснилася у батьків у селі. У трилітрову каструлю з водою я спочатку клала дрібно порізане куряче філе. Коли м’ясо закипіло, додала порізану ріпчасту цибулину та кружальця 3 невеликих молодих морквин. (Дуже рідко роблю засмажку, родині подобається легкий овочевий смак). Далі — кубики 4 картоплин. За 7—10 хвилин, коли у каструлі ледь булькотить, ошпарюю листя кропиви і відставляю, щоб трохи охолола. Ще перебираю, мию і ріжу чималий пучок кропиви, десь утричі більше, ніж щавлю. Вкинувши всю порізану зелень, швидко солю борщ, перчу і додаю щіпку меленого мускатного горіха. Заправляю грудочкою вершкового масла та ложкою соняшникової олії і знімаю з вогню. Подаю з розкладеними у тарілки половинками варених яєць. До речі, кропива страві додає неповторного смаку і робить її яскраво–зеленою. А смакує такий борщ як холодним, так і гарячим. У залежності від смаків та бажання мати густу страву, в неї дехто додає рис.
Дещо складніше приготування зеленого борщу зі щавлем, квасолею та рибними консервами. Зрозуміло, спочатку попередньо треба замочити квасолю (десь півсклянки). Потім на олії спасерувати велику цибулину та 2–3 морквини і додати у сковорідку консервовану рибу (смачно з сардинами в олії), кілька хвилин протушкувати. Далі треба поставити на вогонь квасолю, коли вона звариться до напівготовності, додати кубики 3–4 картоплин. Через 4–5 хвилин — подрібнену ріпчасту цибулю. Коли вона стане м’якою, швидко додати великий пучок порізаної зелені. Разом зі щавлем, якого має бути найбільше — щоб відчувалася кислинка, варто покласти шпинат і лободу. Найсмачнішим рибний зелений борщ буде холодним, коли настоїться.