У Херсонській області понад 70 людей захворіли на трихінельоз. Фахівці ветеринарної служби виявили джерело зараження небезпечною недугою у м’ясі свиней, коли фермер із села Миколаївка привіз його на продаж на Новокаховський ринок. Чоловік заявив, що оптом закупив свиней для розведення та продажу у знайомого із села Козаче. У дворі обох селян ветеринари виявили двадцять живих інфікованих тварин. Комерсант iз Козачого зізнався, що свині підхопили заразу від диких єнотовидних собак, яких він відловлював, убивав, після чого згодовував свиням.
З’ясувалося, що зараженим м’ясом свинар підторговує вже давно, але раніше продавав його сусідам, родичам та знайомим. Звісно ж, без усіляких дозвільних документів — хто питає про висновок санстанції у товариша, що збуває свіже м’ясце «по–дружбі»? У результаті під ризиком зараження перебуває ледве не все село.
«У населеному пункті, де проживають потерпілі, робітники державної служби ветеринарної медицини проводять подвірний обхід. Відбирають проби крові у сприйнятливих до трихінельозу тварин (свиней, собак, кішок), — розповіла «УМ» завідуюча відділенням Херсонської СЕС Катерина Сосновська. — Окрім 72 людей, які вже захворіли, ще 60 селян помістили в умови лікарняного карантину під спостереження наших медиків. Адже трихінельоз має інкубаційний період сім днів: людина вже становить загрозу для здоров’я навколишніх, але ще відчуває себе здоровою».
Як розповіли медики, трихінельоз — дуже небезпечна хвороба, яка вражає м’язові тканини людини, викликає нестерпний біль, високу температуру. Несвоєчасне звернення до лікаря може призвести до смерті. Личинки трихінел гинуть при нагріванні м’яса до 71 градусів протягом 60 хвилин, а також при заморожуванні при температурі мінус 15 градусів протягом 20 діб. Загрози зараження можна уникнути, якщо не купувати м’ясо на стихійних ринках (а також, як свідчить практика, в сусідів–знайомих) і дотримуватися правила теплової обробки при приготуванні м’ясних страв.