Ці рецепти з книги Оксани Лущевської та Лани Світанкової «Солька і кухар Тара–пата» краще готувати з дітьми і для дітей. Ваша дитина не любить гречану кашу, спробуйте зготувати цю страву з овочами. На 2,5 склянки гречки беріть удвічі більше води, 2 невеликі морквини, 2–3 помідори, невеликий кабачок, пучок петрушки, масло, сіль. Перебираємо і миємо гречку, овочі ріжемо кубиками. Усе перемішуємо в мисці, додаємо петрушку. Викладаємо у каструльку, додаємо дрібку солі і заливаємо все окропом. Доводимо до кипіння, кладемо шматочок масла, щільно закриваємо кришку, зменшуємо вогонь і варимо 20 хвилин.
А «Кокосові хмаринки» пробували? Ні? Тоді беріть 2 яєчні білки, 180 г цукру, 200 г кокосової стружки, 4 чайні ложки кукурудзяного борошна. Висипайте всі складники, крім білків, у миску і ретельно перемішуйте, додавайте білки і знову перемішуйте. Зважте, однорідної маси не буде. Вона навіть сипатиметься, але з неї за допомогою чайної ложки треба наліпити кульки чи напівкульки однакового розміру. Викладiть їх на вистелене кухарським папером деко і випікайте 15—20 хвилин у розігрітій до 160 градусів духовці, поки печиво не стане золотавим. Коли вистигне, полийте шоколадною глазур’ю. (На водяній бані або в мікрохвильовій пічці нагріваємо 100 г чорного шоколаду; в окремому посуді доводимо до кипіння 50 мл 20–відсоткових вершків; поєднуємо і ретельно перемішуємо).
Щоб спекти кекс, на невелику форму діаметром 20 см потрібно: 125 г масла, 200 г борошна, 2 яйця, 125 г цукру, 0,5 чайної ложки розпушувача, пакетик ванільного цукру, масло і борошно для форми. Це найпростіший рецепт кексу, але і він має певні правила. По–перше, яйця і масло потрібно заздалегідь вийняти з холодильника і лишити нагріватися, вони повинні бути однакової температури, щоби тісто для кексу не взялося грудочками і було однорідним. Утім не грійте продукти на батареї чи в мікрохвильовій печі, так вони перегріються і тісто не підійде як слід, масло повинно бути м’яким, але не танути. По–друге, борошно і розпушувач краще просіяти в окрему миску. Також варто заздалегідь змастити маслом і притрусити борошном форму, а піч розігріти до 180°С.
А тепер приготування. У великій мисці ретельно збиваємо масло з цукром і ванільним цукром у білу піну (цукор повинен майже повністю розчинитися). По одному вбиваємо яйця і продовжуємо збивати до однорідності. Далі ложкою вмішуємо просіяні борошно і розпушувач, обережно, але впевнено, щоб тісто було гладеньким і однорідним. Далі викладаємо його у форму і — в піч. Пекти треба приблизно 40 хвилин, але про всяк випадок варто перевіряти кекс, занурюючи в його серединку дерев’яну трісочку чи зубочистку — якщо вона виходить з тіста сухою, то вже час виймати кекс. Даємо йому вистигнути у формі, а вже тоді виймаємо і насолоджуємося чаюванням із кексом.
Щоб зготувати печиво–барабольку, треба 500 г магазинного печива, 0,5 банки згущеного молока, 75 г м’якого масла, 5—6 столових ложок какао. Натираємо печиво на тертушці, додаємо згущене молоко, масло і какао або все разом дрібнимо у блендері. Ліпимо кульки, схожі на барабольки, викладаємо на рівну поверхню, наприклад кухонну дошку, вистелену кухарським папером, і залишаємо в холодильнику на кілька годин. Простіше не буває! До речі, у це печиво можна додавати подрібнені горішки, смакуватиме ще краще.
Усі діти люблять фруктові молочні коктейлі. Щоб зробити банановий, потрібно120 мл молока, 100 г пломбіру та стиглий середній банан. А далі все просто: збиваємо міксером чи у блендері усі інгредієнти. Переливаємо коктейль у високий келих і прикрашаємо збитими вершками. (На краєчок келиха можна причепити кружальце банана).
Кораблики «Кармінові вітрила» — це казковий різновид фаршированих яєць. Потрібно: 5 яєць, 100 г твердого сиру, 2 столові ложки масла чи сметани, кріп, 2–3 великі солодкі червоні перці, зубочистки чи дерев’яні шпажки. Заливаємо яйця холодною водою, доводимо до кипіння і варимо на середньому вогні 7–8 хвилин. Ставимо яйця під холодну воду, щоб вистигли, чистимо їх, ріжемо навпіл і обережно виймаємо жовток. Перетираємо жовтки зі сметаною чи маслом і покраяним кропом. Перекладаємо суміш назад у білі половинки яєць, які й будуть човниками. Перець миємо і ріжемо на «вітрила». У кожне «вітрило» встромляємо зубочистку–щоглу і закріплюємо їх у половинках яєць. Пливіть, кораблики, просто в ротики!